کد خبر: ۳۹۳۵۴۳
زمان انتشار: ۱۲:۴۲     ۲۵ شهريور ۱۳۹۵
فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن:
هلاکت ۳۰ نفر از شبه نظامیان طرفدار منصور هادی در مأرب، تهدید رزمندگان یمنی به حمله علیه مناطق نفتی عربستان و تصرف بزرگ‌ترین پایگاه نظامی سعودی در نجران به همراه ذخایر هنگفت تسلیحاتی آن از جمله تازه‌ترین تحولات میدانی یمن است.

به گزارش پایگاه 598، «علی الحوثی»، یک فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا خبر داد: 30 نفر از شبه نظامیان طرفدار منصور هادی در جریان درگیری‌های شدید با نیروهای یمنی در جنوب استان مأرب در شرق صنعا کشته شدند.

وی افزود: در این عملیات مشترک ارتش یمن و نیروهای قبایل، شبه نظامیان تروریست چند روز پس از اینکه روستاهای جنوب مأرب را از دست داده بودند بالاخره شکست خورده و نیروی هوایی عربستان در واکنش به این اتفاق، روستاها و غیرنظامیان منطقه مذکور را هدف گرفته و ده‌ها فرد بی گناه را به خاک و خون کشید.

این فرمانده یمنی گفت: جنبش انصار الله در برابر حملات رژیم سعوی هرگز سکوت اختیار نکرده و آنها را به پاسخی دردناک تهدید می‌کند چرا که عربستان خون ملت ما را ریخته و آنها را با همه قدرت خود هدف گرفته است.

الحوثی افزود: نیروهای یمنی طی مدت اندک پیش رو نبردهای داخلی بخصوص در استان‌های مأرب و تعز را یکسره خواهد کد.

تهدید رزمندگان یمنی به حمله علیه مناطق نفتی در عمق خاک سعودی

«عبدالستار المطری»، یک فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن نیز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در صنعا خبر داد: نیروهای یمنی بزرگ‌ترین پایگاه نظامی در منطقه نجران را تحت سیطره خود گرفته و همه تسلیحات آنجا از جمله موشک‌ها و تانک‌ها را به غنیمت گرفتند.

وی افزود: نیروهای یمنی پس از درگیری‌ها به پایگاه نظامی نزدیک فرودگاه نجران در عمق خاک سعودی یورش بردند و همه تسلیحات را به تصرف خود درآوردند و در عین حال مناطق نفتی در عمق خاک سعودی نیز از سوی کمیته‌های انقلابی یمن تهدید به حمله شده اند.

از سوی دیگر «علی الهمذانی»، یک فرمانده کمیته‌های انقلابی یمن از ادامه پیشروی‌های نیروهای یمنی به سوی مواضع نظامی سعودی در منطقه جیزان خبر داد و گفت: با حلول عید قربان سایت نظامی الفریضه و همچنین سایت‌های دیگری در الخوبه پس از درگیری‌ها به تسلط رزمندگان یمنی درآمدند.

با ادامه عملیات نظامی رزمندگان یمنی در جبهه‌های فرامرزی گستره سایت‌های نظامی سعودی در همجواری شهر الخوبه در محور جیزان وسعت یافته است.

نیروهای یمنی تنها به حفظ مواضع تحت سیطره خود در محور جیزان اکتفا نکرده و با تدارک حمله‌ای تازه سایت نظامی الفریضه را به تسلط خود درآوردند در حالی که صفوف نظامیان ارتش سعودی در سایه شکست‌های متوالی آنها از هم فروپاشیده است.

با وجود استحکامات ارتش سعودی در این مناطق و تجهیز نیروهای گارد مرزی عربستان به جدیدترین تسلیحات و رادارهای حرارتی برای ممانعت از پیشروی رزمندگان یمنی اما فایده‌ای در بر نداشته و با آتش موشک‌های یمنی در هم کوبیده شده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها