کد خبر: ۴۰۰۴۲۴
زمان انتشار: ۱۰:۱۱     ۱۷ آبان ۱۳۹۵
در بین تیم های صدرنشین در لیگ های مختلف دنیا البته به جزء تیم اسکندربیو صدرنشین لیگ آلبانی پرسپولیس کمترین میانگین گل زده در هر بازی را دارد!
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ورزش سه: البته این طور نیست که پرسپولیس به دنبال ارایه بازی تدافعی باشد، به طوریکه فصل گذشته در بین تیم های حاضر در لیگ برتر تهاجمی ترین تیم بود و این فصل هم به دنبال ارایه متد فصل گذشته بود و به نوعی در دفاع و حمله بالانس دارد، اما تفاوت این فصل با فصل گذشته این است که مهاجمان بیشتر موقعیت از دست می دهند. نکته دیگر اینکه شناخت تیم  ها نسبت به تیم برانکو بیشتر شده و طبیعتا بهتر می توانند روزنه های نفوذ را به سوی بازیکنان این تیم ببندند! با این حال یک واقعیت وجود دارد. میانگین گل زده صدرنشین لیگ برتر در قیاس با صدرنشین دیگر تیم ها تقریبا نیم برابر است.
 
اما اگر از پرسپولیس بگذریم بیشتر تیم های حاضر در لیگ برتر ابتدا به گل نخوردن فکر می کنند و بعد گل زدن، کمتر تیمی است که ابتدای بازی به دنبال تحمیل تاکتیک خود به حریف باشد و ابتدا تلاششان بر این است حریف را محک بزنند. اگر حریف ضعیف تر بود بعد از ارزیابی حمله می کنند و بعد از گلزنی هم بازی را اداره می کنند و اگر حریف قوی تر بود سعی ها بر این است با بستن بازی و استفاده از ضد حملات به نتیجه برسند. خلاصه اینکه در لیگ برتر برای دفاع بیشتر از حمله تلاش و سعی می شود.
 
فوتبال تدافعی، نگاهی که بعد از حضور کی روش در تیم ملی و موفقیت هایی که تیم ملی به دست آورده تقویت شده است. عبدا... ویسی که فصل گذشته با استقلال خوزستان قهرمان لیگ برتر شد بر این نکته تاکید دارد از تفکرات کی روش الهام گرفته. به تازگی هم امیر حسین پیروانی – سرمربی تیم ملی جوانان بعد از پیروزی مقابل ازبکستان و صعود به جام جهانی زیر 20 سال اعلام کرد که سازمان دفاعی تیمش را بر اساس متدهای ارایه شده از سوی کی روش طراحی کرده است.

ارایه فوتبال تهاجمی در لیگ های معتبر دنیا گویی یک وظیفه برای تیم ها است و حتی کمتر پیش آمده یک تیم کوچک در برابر حریف بزرگ ارایه گر بازی صد درصد تدافعی باشد به این خاطر که همه باشگاه های حرفه ای بر این باورند حیات فوتبال به شرط حضور تماشاگران در استادیوم ها و هم چنین اسپانسرها امکان پذیر است و این دو طیف خواهان فوتبال تهاجمی هستند.
 
اما روی دیگر این سکه قیاس عملکرد صدرنشین لیگ برتر ایران با دیگر لیگ ها در فاز تدافعی است که پرسپولیس بهترین عملکرد را داشته است. پرسپولیس هر چهار بازی  هر 360 دقیقه یک گل می خورد. این یعنی اینکه صدرنشین لیگ برتر ایران در فاز تدافعی از همه تیم های شاخص اروپایی بهتر عمل کرده است.همان طور که اشاره شد فوتبال ایران در فاز تدافعی بسیار قوی است چرا که توان ما در فوتبال بیشتر صرف دفاع می شود تا حمله!!!  البته همان طور که اشاره شد پرسپولیس کمی از این قاعده مستثنی است و تهاجمی فوتبال می کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها