کد خبر: ۴۰۰۷۱۱
زمان انتشار: ۱۰:۱۲     ۱۹ آبان ۱۳۹۵
خبر احتمال پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا باعث تأثیر منفی بر بازارهای مالی و نفتی دنیا شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، امکان پیروزی ترامپ سبب کاهش شدید قیمت نفت در بازار جهانی شد. همچنین پیروزی احتمالی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان آمریکا موجب تنش در بازارهای مالی و نفتی آمریکا شده است.

واکنش سرمایه گذاران بازار نفت به نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که از برتری دونالد ترامپ جمهوری‌خواه در مقابل هیلاری کلینتون دموکرات حکایت دارد، باعث شد روز چهارشنبه بهای نفت در بازار آسیا به‌طور فاحشی کاهش یابد.

نفت خام سبک شیرین برای تحویل در ماه دسامبر در مبادلات الکترونیک در بازار آسیا با یک دلار و 67 سنت کاهش به بشکه‌ای 43 دلار و 31 سنت رسید. نفت برنت اروپا برای تحویل در ماه ژانویه نیز  با یک دلار و 46 سنت کاهش به بشکه‌ای 44 دلار و 58 سنت رسید.

بر اساس این گزارش  امکان پیروزی ترامپ  سبب کاهش شدید قیمت نفت در بازار جهانی شده است. این  نتایج  به سقوط سه ممیز بیست و هفت صدم درصدی شاخص بورس هنگ‌کنگ منجر شد.

شاخص بازارهای بورس آمریکا نیز  پس از انتشار نتایج اولیه انتخابات ریاست جمهوری این کشور که پیشتازی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه را نشان می‌دهد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از نیویورک، شاخص‌های «اس‌اندپی500»، «نزدک» و «داوجونز» پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات حدود سه درصد کاهش یافت.

شبکه تلویزیونی العربیه نیز اعلام کرد، شاخص داوجونز در بورس وال استریت در پایان معاملات امروز افت شاخص پانصد واحدی را تجربه کرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره اعلام کرد، نگرانی از امکان پیروزی ترامپ در انتخابات آمریکا موجب شد تا واحد پول مکزیک (پزو) در برابر دلار حدود ده درصد از ارزش خود را از دست بدهد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از توکیو، شاخص سهام بورس توکیو نیز در پی پیشتازی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در برابر هیلاری کلینتون نامزد دموکرات کاهش یافت.

شاخص نیکی با دو و دودهم درصد یا 382 ممیز 48 واحد کاهش به 16788 ممیز 90صدم واحد رسید. بازارهای هند صبح امروز چهارشنبه تحت تأثیر پیشتازی دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در برابر هیلاری کلینتون نامزد دموکرات و اعلام غیرمنتظره مقابله با پول سیاه از سوی دولت هند، شش درصد سقوط کرد.

خبرگزاری فرانسه از بمبئی اعلام کرد، در آغاز معاملات امروز شاخص سنسکس بورس بمبئی شش و هشت‌صدم (6.08) درصد یا یک‌هزار و 676 واحد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش شاخص بازار آمریکا بر اثر احتمال پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیش از پنج درصد کاهش یافت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها