کد خبر: ۴۰۰۹۴۲
زمان انتشار: ۰۲:۰۸     ۲۱ آبان ۱۳۹۵
مدیرعامل خودروسازی سایپا درباره پراید و خودروهای داخلی اظهاراتی را بیان کرده است که به واقع در ابتدا به صحت این خبر شک می کنید اما در نهایت با یک جستجوی ساده مشخص می شود که خبر کاملاً صحت دارد

به گزارش پایگاه 598، در این روزها همه نگاه ها به تحولات در ایالات متحده دوخته شده است و کمتر کسی به تحولات داخلی کشور خودمان توجه دارد. این در حالی است که در ایران خودمان پدیده های وجود دارند که ترامپ باید روزگاری را در کنار آنها برای یادگیری بگذراند، شاید بتواند قدری از توانایی های آنها را کسب نماید!

به گزارش«تابناک»، موضوع قیمت و کیفیت خودروهای داخلی شرحی دارد که به جز مردم ایران کسی نمی تواند آن را درک کرده باشد و البته هیچ گریزی هم برای نجات از آن نداشته باشد. مردم در این سال ها همه ترفندها از جمله ایجاد کمپین «نه به خرید خودرو صفر» را راه اندازی کردند اما در نهایت هیچکدام به هدف اصلی خود دست نیافتند. چرا که سوداگران این بازار بلافاصله از طرقی روند را به نحوی باور نکردنی تغییر داده اند. به عنوان مثال برای مبارزه با کمپین، موضوع وام 25 میلیون تومانی را رونمایی کردند و قس علی هذا!

اظهارات مدیرعامل سایپا درباره پراید همه را شوکه کرده است! 

اما در این برهه زمانی مدیرعامل خودروسازی سایپا درباره پراید و خودروهای داخلی اظهاراتی را بیان کرده است که به واقع در ابتدا به صحت این خبر شک می کنید اما در نهایت با یک جستجوی ساده مشخص می شود که خبر کاملاً صحت دارد.

مهدی جمالی مدیرعامل سایپا دیرز چهارشنبه در حاشیه نمایشگاه مطبوعات بیان کرده است:

«هیچ خودرویی توان رقابت با خودروی پراید را از نظر قیمت و کیفیت ندارد. اگر کشوری خودرویی با قیمت و کیفیت پراید تولید کند، ما از این محصول برای عرضه به بازار داخل استقبال می کنیم.»

"بنابر آمار از ابتدای امسال تا پایان مهرماه 638 هزار و 599 دستگاه انواع خودروی سواری در کشور تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال 27 درصد افزایش یافته است. سهم خودرو پراید از این میزان تولید 157 هزارو 908 بوده است که نشان می دهد پراید بیشترین تقاضا را داشته است."

احتمالا منظور آقای مدیرعامل از کیفیت و امکانات پراید (گاز، ترمز، کلاچ، ... فرمان) است که تمام تست‌های ایمنی و کیفیت بروز جهان را پشت سر گذاشته است!!! و با قیمت نزدیک به 20 میلیون تومان به فروش می رسد. اما جالب تر اینکه جمالی بیان داشته که هیچ خودرویی قابلیت رقابت ندارد. البته شاید منظور ایشان از عدم توانایی دیگر خودروها در رقابت با پراید میزان آدم کشی است! چرا که آمارهای پلیس راهنمایی و رانندگی بارها اعلام کرده است که پراید در صدر خودروهای حادثه خیز است.

اما در مورد قیمت احتمالا منظور مدیرعامل سایپا این بوده است که قیمت فعلی پراید به دلار قابلیت رقابت با سایر محصولات جهانی را دارد! واقعا این استدلال جای شگفتی دارد. اگر واقعا پراید این همه قابلیت رقابت دارد پس چرا عوارض و تعرفه واردات خودرو به کشور چندین برابر حتی کشورهای همسایه است. الان مردم در مناطق ازاد در رفت و آمد هستند و می بینند که با هزینه کم می توانند چه مدل هایی از ماشین های مختلف را سوار شوند. پیشنهاد می شود که اگر هیچ ماشینی قابلیت رقابت ندارد، این ارابه کشتار را به سراسر جهان صادر کنند تا همه مردم جهان پراید سوار شوند.

اما تعجب برانگیز ترین بخش اظهارات اقای مدیرعامل اشتیاق ایشان برای واردات پراید از سایر کشورهاست.گویا ایشان یادشان رفته است که بیش از دو دهه است که مبدا تولید پراید یعنی کره جنوبی تولید این ماشین را متوقف کرده است و فقط می توان آن را در موزه ها و یا سایپای ایران مشاهده کرد. از سوی دیگر حال که ما خود تولید کننده این به اصطلاح ماشین هستیم چه نیازی به واردات است!!

سئوال اینجاست که چرا حال که پراید این همه مزایا دارد، ایشان خود از این خودرو استفاده نمی کند؟ درست است که هیچ ماست فروشی نمی گوید؛ ماست من ترش است اما این ماست به قدری متفاوت است که دیگر هیچ کس اصلا باور نمی کند که این ماست باشد. چه برسد به اینکه به دنبال کیفیت آن باشد!


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۳
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۲۱:۴۹ - ۲۱ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
دولت دروغگوو بی شرم
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۴۴ - ۲۲ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
مگر مسئولین نمی تونند قرص بالا بندازند؟؟؟
توهم که شاخ و دم ندارد.
پاسخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۶ - ۲۲ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
الهی خراب بشه خودرو سازی رو سرشان.
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها