کد خبر: ۴۰۰۹۵۶
زمان انتشار: ۱۵:۳۸     ۲۱ آبان ۱۳۹۵
وزیر نفت هند اذعان کرد
وزیر نفت هند گفت: دهلی‌نو مطمئن است طرح‌های بزرگ در ایران را پیش خواهد برد زیرا ایران به هند به علت حمایت در زمان تحریم‌ها تمایل دارد و با دست و دلبازی میدان نفتی فرزاد ب را برای این کشور از مسیر مزایده و از سبد عرضه خارج کرد.

به گزارش پایگاه 598، فارس به نقل از نت ایندین، دارمندرا پرادهان، وزیر نفت و گاز هند گفت هند مطمئن است که پروژه های بزرگ در ایران را پیش خواهد برد چراکه ایران به علت حمایت هند از این کشور در زمان تحریم های آمریکا به سوی هند تمایل دارد.

پرادهان در جریان کنفرانسی در هند گفت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران و نارندرا مودی، نخست وزیر هند بحث و گفتگوهای مثمر ثمری در این رابطه در جریان برخوردهای اخیر و پیشین داشتند که بسیار از حمایت هند تقدیر کردند.

وی با اشاره ویژه به میدان نفتی فرزاد ب، افزود :«ایران بسیار دست و دلباز بود که این میدان را از مسیر نرمال مزایده و از سبد عرضه خارج کرد. از شرکت هایی که در این پروژه مشارکت دارند نظیر اُ ان جی سی ودیش خواسته شد تا الزامات ساختاری شان در این رابطه را در زمانی محدود تکمیل کنند.»

 در جریان سفر اخیر پرادهان به تهران، فرمول قیمت گذاری گاز این پروژه تعیین شده است و در مورد جزئیات توسعه بندر چابهار نیز مذاکره شده است. همچنین ایران از هند برای پیوستن به توافق عشق آباد حمایت کرده است. پیشرفت کریدور ترانزیتی شمال- جنوب از دیگر موضوعات مورد بحث بوده است.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها