کد خبر: ۴۰۱۳۵۷
زمان انتشار: ۱۴:۳۷     ۲۴ آبان ۱۳۹۵
معاون مسافری راه‌آهن گفت: با توجه به اعزام زائران حسینی از ۲۰ تا ۲۸ آبان و بازگشت آن‌ها از دوم و سوم آذرماه، قطارهای متعددی در پیک سفر برای مسیر خرمشهر به تهران پیش‌بینی‌ شده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، میرحسن موسوی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اظهار داشت: یک تیم کارشناسی به‌ منظور بررسی فرایند اعزام مسافران در طول مسیر به مناطق عبوری قطار تهران- شلمچه فرستاده شده تا در اعزام قطارهای بعدی بر مبنای نتایج کارشناسی برنامه‌ریزی مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: با توجه به اعزام زائران از ۲۰ تا ۲۸ آبان و بازگشت آن‌ها از دوم و سوم آذرماه قطارهای متعددی در پیک سفر برای مسیر خرمشهر -تهران پیش‌بینی‌ شده و تهیه بلیت‌های مسیر نیز از طریق اینترنت برای فروش ممکن و تا این لحظه بیشتر بلیت‌ها فروخته‌شده است.

معاون مسافری راه‌آهن ادامه داد: این بلیت‌ها به زائران امکان برنامه‌ریزی برای بازگشت و دسترسی به قطار خرمشهر-تهران را می‌دهد و بسیاری از زائران در زمان تهیه بلیت رفت، زمان برگشت خود را مشخص کرده و هم‌زمان به‌صورت آنلاین آن را خریداری‌ کرده‌اند.

موسوی بیان کرد: قطارهای ترکیبی تهران-کربلا از سه‌شنبه هفته گذشته حرکت خود را آغاز کردند و تمام بلیت‌های این قطارها به‌طور یکسره به فروش رفت و زائران با استفاده از این قطار از تهران به شلمچه جابجا می‌شوند و پس از انجام تشریفات گمرکی در شلمچه، مسیر ۳۵ کیلومتری تا ایستگاه راه‌آهن بصره را با استفاده از اتوبوس طی می‌کنند و بقیه مسیر را با استفاده از قطار تا طی می‌کنند.  

به گفته معاون مسافری راه‌آهن علاوه بر قطارهای قبلی،  در ایام اربعین ۴۰ رام قطار فوق‌العاده خرمشهر برای جابجایی زائران و یک ریل‌باس برای جابجایی مسافران برای حدفاصل خرمشهر تا شلمچه پیش‌بینی شده است که با توجه به تعداد تقاضا هر نیم ساعت یک‌بار حرکت می‌کند.

موسوی یادآور شد: طبق هماهنگی با راه‌آهن کشور عراق قرار بر پیش‌بینی روزانه ۵رام قطار از بصره تا کربلا گذارده شد تا مسافران و زائران با مراجعه به ایستگاه راه‌آهن بصره و تهیه بلیت به کربلای معلی اعزام شوند.

به گفته معاون شرکت راه‌آهن طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده درصدد راه‌اندازی قطار هفتگی تهران-کربلا در روزهای سه‌شنبه بعد از اربعین هستیم، همچنین افزایش رام‌های قطار تهران-کربلا یا مشهد-کربلا در حال بررسی و کارشناسی است تا در صورت نبود محدودیت و توافق با راه‌آهن عراق تعداد و مسیرهای آن افزایش یابد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها