کد خبر: ۴۰۱۴۰۸
زمان انتشار: ۱۰:۱۹     ۲۵ آبان ۱۳۹۵
رئیس سازمان محیط زیست شهر تهران در رابطه با نحوه تعطیلی مدارس در ایام آلودگی هوا توضیحاتی را ارائه کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از میزان، محمد حسین بازگیر گفت: محیط زیست شهر تهران مسئولیت رصد و پایش آلودگی هوای پایتخت را برعهده دارد.

وی افزود: نتایج سنجش های صورت گرفته در رابطه با آلودگی هوا از سوی ستاد محیط زیست اعلام می شود.

رئیس سازمان محیط زیست شهر تهران با اشاره به قرار گرفتن هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس اظهارکرد: زمانی که شاخص آلودگی هوا از عدد 100 فرا تر رود، وضعیت هوا در مرز ناسالم برای گروه های حساس قرار می گیرد و افرادی همانند کودکان، سالمندان، بیماران و زنان باردار باید در فضای باز کمتر تردد داشته باشند.

بازگیر ادامه داد: اگر شاخص آلودگی هوا از عدد 150 بالاتر رود، هوا برای تمام گروه ها حساس اعلام خواهد شد و اگر این عدد از 200 فراتر رود، شرایط اضطراری اعلام می شود.

وی در پاسخ به این پرسش که کمیته اضطرار چه زمانی تشکیل می شود و در این کمیته نمایندگان چه نهادهایی عضو هستند، تصریح کرد: در صورتی که طی دو یا سه روز متوالی هوا در شرایط ناسالم برای تمام گروه ها اعلام شود، کمیته اضطرار تشکیل جلسه داده و در این کمیته نمایندگان محیط زیست، سازمان هواشناسی، وزارت بهداشت، اورژانس، استانداری و صدا و سیما حضور دارند.

رئیس سازمان محیط زیست شهر تهران در خصوص نحوه تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس خاطرنشان کرد: زمانی که شاخص آلایندگی هوا از 150 فرا تر رود، برای تعطیلی مدارس اقدام می شود.

بازگیر تاکید کرد: در شرایطی که شاخص به عدد 200 نزدیک نباشد، معمولا برای بهبود شرایط مدارس مقطع ابتدایی تعطیل می شوند اما در صورتی که شرایط اضطرار اعلام شود، نسبت به تعطیلی سایر مقاطع برنامه ریزی می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها