کد خبر: ۴۰۱۶۵۵
زمان انتشار: ۱۳:۲۴     ۲۶ آبان ۱۳۹۵
رئیس جمهوری ترکیه بار دیگر رسانه های غربی را متهم به دخالت و همدستی با کودتاچیان متهم کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرآنلاین، رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه، در افتتاج یک شبکه تلویزیونی بار دیگر رسانه های غربی و دولتمران را مورد عتاب و خطاب قرار داد و آنها را متهم به دلسوزی و حمایت از کودتاچیان اعلام کرد.

اردوغان که در مراسم افتتاح رسمی تلویزیون TRT سخنرانی می کرد گفت: 'نویسندگان رسانه های غربی برای فتح الله گولن روحانی ترک ساکن آمریکا که آنکارا وی را مسئول کودتای 15 جولای می داند دلسوزی می کنند.'

اردوغان گفت که اگر کودتا پیروز می شد آنگاه رسانه های خارجی دوربین ها و قلم های خود را بسیج می کردند تا کودتا را قانونی جلوه دهند.

رئیس جمهوری ترکیه گفت رسانه های خارجی که اکنون از ترکیه به خاطر آزادی بیان انتقاد می کنند در صورت پیروزی کودتا صفحات خود را به آن اختصاص می دادند.

ترکیه گروه گولن را به تشکیل سازمان تروریستی (فتو) و ساختار موازی در دستگاه دولتی و دست زدن به کودتای نافرجام 15 جولای (25 تیرماه) گذشته کرده است.

آناتولی، وب سایت خبرگزاری دولتی ترکیه نوشت: در این دوره با وجودی که گویندگان و شبکه های تلویزیونی متفاوتند، طرح خبر و زبان یکنواخت آن قابل تحسین است. می بینم که «TRT World» با کارکنان حرفه ای و متشکل از خبرنگاران 36 کشور مختلف جهان، ماموریت خود را به خوبی انجام می دهند.می دانیم تا زمانی که آرامش در منطقه برقرار نشود، ترکیه هم به آرامش نخواهد رسید. 

ارزش‌های انسانی را به خطر نینداختیم و نخواهیم انداخت. برای حل مشکلات منطقه‌ای و جهانی تلاش می کنیم. هویت ظالم را در نظر نمی گیریم. یک پای خود را در ترکیه ثابت می کنیم و با پای دیگرمان در برقراری صلح و آرامش جهانی مشارکت می کنیم.

بدون تردید یکی از زمینه هایی که طی 14 سال گذشته انقلابی در آن رخ داده است، سیاست خارجی ماست. سیاست خارجی ترکیه در دوره اقتدار ما تغییری نمونه داشته است. امروز محور اصلی سیاست خارجی ما ارزش های انسانی است. علاوه بر آن بر اساس سازگاری با منافع ملی پی ریزی شده است. امکان ندارد ترکیه روی خود را از اتفاقاتی که در اطرافش روی می دهد، برگرداند.

اگر کودتای نافرجام شب 15 جولای در ترکیه موفق بود، امروز رسانه‌های بین‌المللی که خودشان را پیروان دموکراسی و آزادی‌ها فرض می کنند، با استفاده از تمامی امکاناتشان برای مشروعیت بخشیدن به این کودتا تلاش می کردند. افرادی که امروز از ما انتقاد می کنند که آزادی مطبوعات در کشور وجود ندارد و از طرفداران تروریسم حمایت می کنند، در صورت موفقیت کودتای 15 جولای امکانات و اولویت خود را در اختیار کودتاگران قرار می دادند. چون در گذشته هم چنین کردند. مانند آنچه که در مصر روی داد و کودتاچیانی که دستشان به خون مظلومان آغشته بود را به جامعه جهانی مانند قهرمانان دموکراسی معرفی کردند ولی ناکام ماندند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها