کد خبر: ۴۰۱۶۸۹
زمان انتشار: ۱۴:۴۱     ۲۶ آبان ۱۳۹۵
آیت‌الله مکارم:
یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان بار دیگر در سخنان خود سفر بدون ویزا به عراق را حرام دانست و از مردم خواست قوانین و مقررات را رعایت کنند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی قبل از ظهر چهارشنبه در درس خارج فقه که در مسجد اعظم قم برگزار شد به راهپیمایی اربعین اشاره و با تأکید بر اینکه اربعین تنها منحصر به شیعه نیست، گفت: سنی و غیر مسلمان و حتی مسیحیان نیز در راهپیمایی اربعین حضور پیدا می‌کنند.

وی ادامه داد: راهپیمایی اربعین امسال باشکوه‌تر از سال‌های قبل برگزار می‌شود و خاری در چشم و خنجری در گلوی وهابیت می‌شود.

استاد برجسته حوزه به حضور میلیونی زائران در راهپیمایی اربعین اشاره کرد و گفت: وهابیت و تکفیری‌ها با دیدن این اجتماع میلیونی متوجه می‌شوند که القائات آنها سودی نداشته و روز به روز بر عشق مردم به اهل بیت و امام حسین(ع) افزوده شده است.

وی با تأکید بر حماقت تکفیری‌ها در عملیات‌های انتحاری، گفت: تکفیری‌ها فکر می‌کنند با این اقدامات مردم دست از امام حسین(ع) می‌کشند.

آیت الله مکارم شیرازی در ادامه به سفر برخی از افراد بدون ویزا به مرز اشاره کرد و گفت: ما گفتیم که سفر بدون ویزا حرام است و نباید برای یک کار مستحب کاری حرام انجام داد ولی متأسفانه باز شاهد بودیم که جمعیت زیادی بدون ویزا به مرز رفتند در حالی که نباید اقدامی برخلاف قانون و مقررات صورت گیرد.

دبیرکل سازمان ملل آبروی این سازمان را برد

وی همچنین در ادامه با مسئله خارج شدن اسم عربستان سعودی از لیست ناقضان حقوق سازمان ملل اشاره کرد و گفت: دبیرکل سازمان ملل به دلیل پول‌های عربستان سعودی چنین اقدامی کرد و آبروی سازمان ملل را برد و حتی وقتی عده‌ای از مردم آمریکا خواستند از عربستان برای حمله به برج‌های دوقلو شکایت کنند عربستان تهدید کرد که پول‌های خود را از آمریکا خارج می‌کند که این اقدام نیز مسکوت ماند.

این مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: در کشور ما هم برخی با گرفتن حقوق‌های نجومی آبروی خود و جامعه و حکومت را می‌برند در حالی که در جامعه علوی نباید چنین چیزهایی وجود داشته باشد و نباید ارزش‌ها در جامعه فدای مسائل دنیوی شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:۱
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
ارسال نظرات
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۵۶ - ۲۷ آبان ۱۳۹۵
۰
۰
ضمن احترام به حضرت آيه الله ،فتواي حضرت ايشان برا مقلدين محترم خودشون ميباشد،،با عرض پوزش فراوان به خاطر جسارت اين حقير:مردم نياز شديد به يه فتوا نسبت به حروم حواران حقوقهاي نجومى داشتند و دارند
پاسخ
جدیدترین اخبار پربازدید ها