کد خبر: ۴۰۱۷۰۹
زمان انتشار: ۲۳:۰۹     ۲۶ آبان ۱۳۹۵
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از ادامه آلودگی هوای کلان‌شهرها و استان تهران تا روز جمعه خبر داد و گفت: به‌تدریج از روز جمعه شاهد کاهش آلودگی هوا خواهیم بود.

به گزارش پایگاه 598، احد وظیفه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم درباره آخرین وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امشب با توجه به جریانات به‌نسبت ضعیف شمالی برای سواحل غربی دریای خزر شاهد بارش پراکنده باران در این مناطق و استان گیلان خواهیم بود.

وی ادامه داد: از بعدازظهر پنجشنبه با تقویت این جریانات بر شدت  بارشها در استانهای شمالی افزوده خواهد شد و بارشهای باران از عصر جمعه بیشتر خواهد شد؛ این بارشها در ارتفاعات استانهای سواحل دریای خزر به‌شکل برف خواهد بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشها از روز شنبه تا اواسط هفته آینده در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، دامنه‌های جنوبی البرز و در برخی مناطق شمال غرب و شمال شرق تداوم خواهد یافت.

وظیفه افزود: دریای خزر نیز روز جمعه مواج خواهد بود و به مسافرانی که در روزهای آتی قصد سفر به استانهای شمالی را دارند توصیه می‌شود که از تردد غیرضرور خودداری کنند چرا که جاده‌های کوهستانی دچار مه غلیظ و لغزندگی خواهد شد.

وی با بیان اینکه کاهش دما در هفته آینده به‌وقوع می‌پیوندد، اظهار کرد: به‌سبب ورود جریانات بارش‌زا در روزهای آینده، شاهد بارشهای باران و برف در نیمه شمالی کشور خواهیم بود و این روند موجب خواهد شد تا هفته آینده شاهد کاهش محسوس دما در استانهای کشور شمالی، مرکزی و باشیم.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: دمای هوا از اواخر وقت روز جمعه تا اواسط هفته آینده در شمال غرب کشور بین چهار تا هشت درجه و در سواحل شمالی بین هشت تا 12 درجه و از روز شنبه در شمال شرق کشور بین 10 تا 15 درجه کاهش خواهد یافت که این روند به سایر نقاط کشور نیز خواهد رسید.

وظیفه درباره پایداری و سکون دما در شهرهای صنعتی و تهران، گفت: آلودگی هوای کلان‌شهرها و استان تهران تا روز جمعه ادامه می‌یابد و به‌تدریج از اواخر وقت روز جمعه شاهد کاهش آلودگی هوا و وزش باد به‌همراه بارشهای پراکنده در نیمه شمالی کشور و استانهای دامنه البرز خواهیم بود.

وی با اشاره به شکل‌گیری گردوخاک در کشور عراق اظهار کرد: از بعد از ظهر فردا با افزایش سرعت وزش باد در کشور عراق و تشکیل توده گردوخاک به‌همراه انتقال آن به ایران شاهد پدیده گردوخاک در مناطق مرزی، غرب و شمال غرب کشور خواهیم بود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اهواز را با 33 درجه بالای صفر گرمترین و شهرکرد را با چهار درجه زیر صفر خنک‌ترین مناطق کشور دانست.

وظیفه به هموطنان کشورمان توصیه کرد تا هفته آینده تمهیدات لازم برای کاهش شدید دما را بیندیشند چرا که دمای هوای کشور به‌طور محسوسی سرد خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها