کد خبر: ۴۰۱۹۲۹
زمان انتشار: ۰۹:۲۱     ۲۹ آبان ۱۳۹۵
ائتلاف متجاوز علیه یمن اعلام کرد از ظهر شنبه (امروز) آتش‌بسی 48 ساعته در یمن اجرا خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، ائتلاف متجاوز علیه یمن از آتش‌بس 48 ساعته قابل تمدید از ساعت 12 ظهر امروز شنبه (به وقت محلی یمن) خبر داد.

 بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی عربستان «واس»، در بیانیه ائتلاف سعودی آمده است اگر انصارالله و متحدان آنها به این آتش‌بس پایبند باشند ، (این آتش‌بس) تمدید خواهد شد.

در ادامه این بیانیه اعلام شده اگر انصارالله و متحدان آنها به هر تحرک نظامی پس از اجرای این آتش‌بس دست بزنند ائتلاف سعودی به آن پاسخ خواهد داد .

بر اساس این گزارش، این آتش‌بس پس از نامه «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی یمن به «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان اعلام شده است؛ نامه‌ای که در آن ادعا شده این‌ آتش‌بس پیرو پاسخگویی به تلاش‌های سازمان ملل و دیگر نهادهای بین‌المللی برای برقراری صلح در یمن اجرایی می‌شود.

با همه اینها ائتلاف متجاوز علیه یمن اعلام کرده به بازرسی هوایی، دریایی و شناسایی هوایی هر تحرکی از سوی انصارالله و حامیان آنها در طی این آتش‌بس ادامه می‌دهد.

«جان کری» وزیر خارجه آمریکا پس از سفر به مسقط اعلام کرده بود از پنجشنبه هفته گذشته (27 آبان) آتش‌بس در یمن برقرار می‌شود اما جمعه (دیروز) این آتش‌بس شاهد نقض مکرر از سوی ائتلاف سعودی بود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها