کد خبر: ۴۱۳۲۵۷
زمان انتشار: ۰۹:۵۳     ۲۸ بهمن ۱۳۹۵
کشاورز گفت: عرضه برنج خارجی با نرخ 3 هزار و 400 تومان به بنکداران از سوی بازرگانی دولتی منجر به رقابت ناسالم با بخش خصوصی شده چرا که بهای تمام شده هر کیلو برنج در بندر برای تجار 4 هزار و 100 تومان است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج با اشاره به تاثیر آزادسازی برنج در شرایطی که قیمت برنج وارداتی دچار نوساناتی شده بود، اظهار داشت: طی چند ماه اخیر کمبود برنج خارجی در سطح عرضه افزایش قیمت را به همراه داشت.

وی افزود: در شرایط فعلی که قیمت برنج خارجی در بازار با افزایش روبرو شد اینگونه نیست که یکباره با آزاد سازی واردات به سرعت شاهد کاهش قیمت ها باشیم، اما تا حدودی این امر در تعادل بازار و کاهش نگرانی مردم تاثیر گذار است.

کشاورز با اشاره به رقابت ناسالم بازرگانی دولتی با بخش خصوصی گفت: بازرگانی دولتی هر ماه اقدام به عرضه 40 هزار تن برنج خارجی در بازار با نرخ 3 هزار و 800 تومان می کند که این امر منجر به یک رقابت ناسالم با بخش خصوصی شده چراکه بهای تمام شده هر کیلو برنج در بندر برای تجار 4 هزار و 100 تومان است.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج ادامه داد: با توجه به عدم صرفه اقتصادی واردات برنج برخی تجار تا روشن شدن وضعیت دست نگه می دارند که این امر می تواند افزایش قیمت برنج در شب عید را به همراه داشته باشد، از این رو انتظار می رود ستاد تنظیم بازار صدای ما رابشنود تا تنها در زمانیکه عرضه به بازار از سوی بخش خصوصی کاهش یابد دولت وارد میدان شود.


وی تصریح کرد: دولت با عرضه برنج 3 هزار و 400 تومانی به بنکداران در نظر داشت این محصول با قیمت 3 هزار و 800 تومان به دست مصرف کنندگان برسد که متاسفانه به سبب نبود مدیریت لازم برنج خارجی با قیمت 4 هزار تومان به مشتری عرضه می شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها