کد خبر: ۴۲۴۵۳۱
زمان انتشار: ۱۰:۳۹     ۰۱ تير ۱۳۹۶
معاون بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: از سال ۹۰ تاکنون شیوع بیماری وبا به شکل اپیدمی وفراگیر وجود نداشته است و با پیش بینی‌های انجام شده، بیماری تحت کنترل است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از میزان، معاون بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت گفت: از سال ۹۰ تاکنون شیوع بیماری وبا به شکل اپیدمی وفراگیر وجود نداشته است و با پیش بینی‌های انجام شده، بیماری تحت کنترل است.

محمود نبوی گفت: وبا از جمله بیماری هایی است که در اثر آب‌های آلوده به فرد منتقل می‌شود این در حالی است که ۹۸ درصد آب‌های مصرفی مردم کلرزنی شده و احتمال ابتلا به بیماری را تا حد زیادی کاهش داده است.

وی افزود: از سال ۹۰ تا کنون آماری مبنی بر شیوع وبا به شکل اپیدمی وجود نداشته است و با برنامه ریزی‌های انجام شده، آمادگی کامل برای بروز احتمالی وبا در کشورایجاد شده است بنابراین تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی و آزمایشگاه‌های مجهز، آماده خدمات رسانی در شرایط شیوع بیماری بوده و با انجام کشت‌های مداوم، پیش بینی‌های لازم انجام می‌شود.

معاون بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: بیماری‌های واگیر داری، چون وبا هر چند سال یکبار بروز می‌کند و تحت شرایطی، چون کلرزنی آب‌های آشامیدنی، افزایش آموزش و بهبود سطح بهداشت فردی و عمومی در بین مردم، کنترل شده است. این در حالی است که جز معدود موارد پیش آمده در مرزهای کشور که ناقل بیماری از کشورهای دیگر فرد را مبتلا کرده است، تا کنون خبری مبنی بر شیوع وبا به شکل اپیدمی و فراگیر وجود نداشته است.

وی عنوان کرد: کشت سبزیجات و میوه جات توسط آب رودخانه‌ها و چاه‌ها می‌تواند خطر ابتلا به وبا را افزایش دهد بنابراین به کشاورزان و مرد توصیه می‌شود ضمن رعایت نکات بهداشتی، حتما این محصولات را با مواد ضدعفونی کننده شسته و مانع از بروز بیماری شوند.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها