کد خبر: ۴۲۵۳۷۸
زمان انتشار: ۱۴:۴۶     ۱۳ تير ۱۳۹۶
در چهارمین روز داد و ستدهای بورس تهران در این هفته شاخص کل ۲۶ واحد افت کرد همچنین شاخص کل فرابورس ایران نسبت به روز گذشته چندان تغییری نداشت و در تراز ۸۹۷ واحدی ماند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا، امروز سه شنبه دماسنج بازار سرمایه ۲۶ واحد افت کرد و به رقم ۷۸ هزار و ۶۳۲ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با رشد ۳.۶ خود چندان تغییری نسبت به روز گذشته نداشت و در تراز ۱۷ هزار و ۱۶۶ واحدی ایستاد.

شاخص آزاد شناور نیز پس از ۱۸ واحد افت به رقم ۸۵ هزار و ۷۶۷ واحدی رسید و شاخص بازار اول با ۳۱ واحد کاهش تا رقم ۵۴ هزار و ۲۵۲ واحدی پایین آمد. در عین حال شاخص بازار دوم ۱۵ واحد رشد کرد و به عدد ۱۷۶ هزار و ۸۲ واحدی رسید.

امروز نماد پالایش نفت بندرعباس با ۱۶ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش افزاینده را در دماسنج بازار سرمایه داشت، پس از این نماد گسترش نفت و گاز پارسیان، ایران خودرو و صنایع پتروشیمی خلیج فارس بیشترین نقش تقویت کننده را روی شاخص داشتند، اما در طرف مقابل ملی صنایع مس ایران، پتروشیمی شیراز و فولاد آلیاژ ایران سعی کردند شاخص‌ها را در حد پایین تری نگه دارند.

در چهارمین روز داد و ستدهای بورس تهران در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای و نماد پالایش نفت بندرعباس بیشترین ارزش معامله را دارا بود و قیمت سهم‌اش حدود یک درصد رشد یافت. اما در کل بیشتر نمادهای این گروه با روند رو به کاهش در قیمت پایانی مواجه شدند، اما در گروه رایانه و فعالیت‌های وابسته به آن اکثریت نمادها با روند رو به رشدی مواجه بودند.

همچنین در گروه فلزات اساسی سهامی ذوب آهن اصفهان جزو نمادهایی بود که از بیشترین حجم معامله برخوردار بود ولی حدود ۱.۵ درصد در قیمت پایانی افت را تجربه کرد. در این گروه حدود نیمی از نمادها با روند افزایشی در قیمت پایانی مواجه بودند همچنین اکثریت قریب به اتفاق گروه محصولات شیمیایی نیز وضعیت قیمت سهم شان رو به کاهش بود.

هر چند که در گروه خودرو تعدادی از سهم‌ها با روند رو به رشد مواجه شدند، اما در مجموع در این گروه نیز روند کلی قیمت سهم‌ها رو به کاهش بود.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۲۰ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴۲۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی حدود ۳۷ هزار نوبت داد و ستد بود.

از جمله معاملات درون گروهی امروز می‌توان به داد و ستدهایی در نمادهای پتروشیمی مبین، پتروشیمی فجر و سرمایه‌ گذاری صنایع شیمیایی ایران اشاره کرد.

آیفکس نیز امروز ۰.۱ واحد افت کرد و می‌توان گفت تقریبا نسبت به روز گذشته تغییری نداشت و در تراز ۸۹۷ واحدی ماند. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۳۱۲ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۰ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۰ هزار و ۳۵۲ نوبت داد و ستد بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها