کد خبر: ۴۲۶۱۵۹
زمان انتشار: ۱۴:۵۹     ۲۴ تير ۱۳۹۶
قاسمی در واکنش به اظهارات ترامپ در پاریس گفت: ظاهرا مشاوران ایشان هنوز در فضای وهم‌آلود گذشته سیر کرده و هنوز از تحولات ایران، منطقه و جهان بسیار عقبند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات نسنجیده دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران در سفر به پاریس گفت: ظاهرا مشاوران ایشان هنوز در فضای وهم آلود گذشته سیر می‌کنند و آن گونه که در آن دوران نیز از واقعیات و بدیهیات ابتدایی بی خبر بودند، هم اکنون نیز از تحولات ایران، منطقه و جهان بسیار عقب هستند.

قاسمی به دولت جدید آمریکا توصیه کرد ضمن توجه به نقش مثبت، سازنده و ثبات آفرین ایران در منطقه و جهان، طغیان و سرکشی را در سیاست‌ها و اقدامات خودخواهانه و هرج و مرج طلبانه خویش و برخی همپیمانان لجوج، متجاوز و اشغالگر خود در منطقه جستجو کنند و از گذشته عبرت گرفته و تنها با زبان تکریم و احترام با ملت ایران سخن گویند.

دونالد ترامپ در سفر اخیرش به پاریس ۲۲ تیر ماه در نشست خبری مشترک با امانوئل مکرون ایران را تهدیدی مشترک برای آمریکا و فرانسه خواند.

رئیس‌جمهور آمریکا در حین پرداختن به موضع مشترک فرانسه و واشنگتن در قبال لزوم ریشه‌کن شدن تروریسم گفت: «ما (آمریکا و فرانسه) با تهدید جدیدی از سوی رژیم‌های سرکش ایران، سوریه و کره شمالی و دولت‌هایی که آنها را تأمین مالی می‌کنند، مواجه هستیم. »
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها