کد خبر: ۴۲۶۱۹۸
زمان انتشار: ۰۹:۵۶     ۲۵ تير ۱۳۹۶
میزان درآمد‌های متکدیان در شهر تهران به ماهیانه حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان می‌رسد و این درآمد بالا، انگیزه‌ای مناسب برای انتخاب تکدی گری افراد است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از میزان، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران از شناسایی ۴ هزار کودک کار و خیابانی در سطح شهر تهران طی یک سال و نیم گذشته خبرداد.
 
متکدی احمد خاکی گفت: جمع آوری متکدیان از سطح شهر تهران بر عهده سازمان بهزیستی کشور نیست و این سازمان در کنار سایر نهاد‌های فعال در این حوزه اقداماتی را انجام می‌دهد.

وی افزود: در حوزه ساماندهی متکدیان، وظایفی برای سازمان بهزیستی کشور تعریف شده، اما این طور نیست که مسئول اصلی در این حوزه سازمان بهزیستی باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به مسئولیت‌های تعریف شده برای ۱۱ سازمان و دستگاه در حوزه مقابله با متکدیان تصریح کرد:

در حوزه ساماندهی متکدیان، برای ۱۱ سازمان و دستگاه وظایفی تعریف شده و هر سازمان بر اساس وظیفه‌ای که دارد باید اقداماتی را انجام دهد.

خاکی با بیان اینکه در حال حاضر سن تکدی گری در تهران کاهش یافته است خاطرنشان کرد: بر اساس برآورد‌های میدانی، سن تکدی گری در پایتخت کاهش یافته و باید برای جلوگیری از این اتفاق برنامه ریزی شود.
 
وی ادامه داد: میزان درآمد‌های متکدیان در شهر تهران به ماهیانه حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان می‌رسد و این درآمد بالا، انگیزه‌ای مناسب برای انتخاب تکدی گری افراد است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی استان تهران با اشاره به شناسنامه دار کردن کودکان کار و خیابانی در شهر تهران اظهارکرد: حدود ۴ هزار کودک کار و خیابانی طی یک سال و نیم گذشته شناسایی شده اند که ۲ هزا و ۶۰۰ نفر از آن‌ها در فرآیند خدمات سازمان قرار گرفته اند.

خاکی بیان کرد: هزار و ۴۰۰ نفر کودک شناسایی شده نیز از اتباع بیگانه بودند که این کودکان نیز به دستگاه‌های مربوطه معرفی شدند.

وی با ارائه آماری از تعداد مراکز غیردولتی و دولتی فعال در حوزه کودکان کار اذعان کرد: در شهر تهران ۲۰ مرکز غیر دولتی و ۴ مرکز دولتی در بحث ارائه خدمات آموزشی، حمایتی و ... به کودکان کار و خیابانی خدمات ارائه می‌دهند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها