کد خبر: ۴۲۶۳۵۲
زمان انتشار: ۱۲:۰۳     ۲۷ تير ۱۳۹۶
فرهاد رهبر:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امر علم و پژوهش جناح و دسته نمی‌شناسد و اگر بخواهیم با‌ جناح و دسته بازی کار علم را حرکت دهیم، نمی‌توانیم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، فرهاد رهبر رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد، ضمن قدردانی از حسن اعتماد اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد، اظهار داشت: از حسن ظن اعضای هیئت‌امنای دانشگاه آزاد به ویژه دکتر ولایتی که بنده را لایق دانستند و به بنده اعتماد کردند، تشکر می‌کنم و امیدوارم با کمک شما بتوانیم این دانشگاه را به هدف مورد نظر برسانیم.

وی با بیان اینکه تأسیس دانشگاه آزاد پاسخی برای رفع نیازهای علمی کشور بوده است، گفت: این دانشگاه طی چند دهه گذشته به خوبی به این نیاز پاسخ داده و همه اعتراف دارند علیرغم نوپا بودن، توانسته با سرعت خوبی در حوزه تحقیق و پژوهش حرکت کند.

رئیس جدید دانشگاه آزاد با بیان اینکه می‌توانیم سرعت این رشد را تسریع کنیم، افزود: دانشگاه آزاد قطعا می‌تواند با کمک اساتید و هدایت و رهبری مقام معظم رهبری و مدیریت مناسب در حوزه نوآوری نیز به خوبی حرکت کند.

فرهاد رهبر با اشاره به اینکه در دانشگاه آزاد توان علمی به خوبی وجود دارد، اما جرأت علمی در این حوزه به خوبی دیده نمی‌شود، گفت: تبدیل ایده به محصول دارای خطراتی است که جرأت لازم را می‌خواهد. اینکه نمی‌توانیم هنوز علم را به ثروت تبدیل کنیم، یعنی در این زمینه دچار مشکلاتی هستیم و لذا باید جرأت علمی را در بین اساتید و دانشجویان خود بیشتر کنیم تا در این حوزه بتوانیم به خوبی فعالیت کنیم.

وی گفت: باید بتوانیم علم را به خوبی در خدمت معیشت قرار دهیم که این مسئله با جرأت علمی قابل دسترسی است.

رئیس جدید دانشگاه آزاد ادامه داد: دانشگاه آزاد در برنامه خود این جرأت را لحاظ می‌کند و امیدواریم بتوانیم با ایجاد اعتماد بیشتر در بین اساتید و دانشجویان این چرخه را تکمیل کنیم.

فرهاد رهبر تصریح کرد: تکیه بر منابع آموزشی نمی‌تواند به دانشگاه در این حوزه کمک کند، بلکه باید در مسئله پژوهش نیز تکیه کرد.

وی با بیان اینکه امر علم و تحقیق جناح و دسته‌بندی نمی‌شناسد، گفت: اگر بخواهیم با جناح‌بندی و دسته‌بندی امر تحقیق را مدیریت کنیم، دچار خلأ و کاستی می‌شویم و لذا در دانشگاه آزاد در حوزه علم جناح و دسته‌بندی نداریم و دانشگاه آزاد بر روی همه محققان و پژوهشگران در داخل و خارج کشور باز است.

رئیس جدید دانشگاه آزاد با اشاره به اینکه بنده پرچم پرافتخار دانشگاه آزاد را از آقای نوریان تحویل گرفتم و به فرد دیگری تحویل خواهم داد، گفت: امیدواریم در این فرصت بتوانیم بر سرعت علم و پیشرفت دانشگاه آزاد بیافزایم.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها