کد خبر: ۴۳۲۹۹۶
زمان انتشار: ۱۹:۵۸     ۰۲ آبان ۱۳۹۶
همتی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت:
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس گفت: سوال درباره واردات محصولات تراریخته به علت قانع نشدن نماینده سوال‌کننده از پاسخ قاضی‌زاده هاشمی در صحن مجلس مطرح می‌شود.
به گزارش پایگاه 598، احمد همتی سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جزئیات جلسه امروز صبح و بعدازظهر این کمیسیون را تشریح کرد.

وی با اشاره به بررسی وضعیت سواد سلامت در کشور و راهبردهای ارتقای آن با حضور رئیس شبکه سلامت و رئیس شورای سیاست‌گذاری صدا و سیما اظهار داشت: مقرر شد در نشست دیگری به جزئیات این موضوع در کمیسیون بهداشت پرداخته شود.

همتی بررسی مشکلات مطروحه درمورد مطالبات دارویی کشور را محور دیگر نشست امروز کمیسیون بهداشت و درمان خواند و با اشاره به حضور مسئولانی از سازمان بیمه سلامت و سازمان غذا و دارو و نیز مدیران کارخانه‌های داروسازی کشور، گفت: تصمیم بر این شد که ظرف یک هفته راهکاری برای پرداخت بدهی‌ها به کارخانه‌های داروسازی اندیشیده شود.

وی به طرح سوالات چند تن از نمایندگان مجلس از سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی‌وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در نشست بعدازظهر کمیسیون بهداشت مجلس اشاره کرد و عنوان داشت: نماینده سوال کننده که موضوع سوالش از وزیر واردات محصولات تراریخته به کشور بود از پاسخ‌های آقای قاضی‌زاده قانع نشد و سوال به صحن رفت،‌ البته وزیر بهداشت قول داد که بر روی محصولات تراریخته برچسب «تراریخته» بخورد.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قانع نشدن نماینده دیگری که درباره موضوع سهم 9.27 تامین اجتماعی برای سلامت کارگران ادامه داد: سوال دیگر از وزیر بهداشت درباره واردات صافی دیالیزها نیز با وجود پاسخ وی مبنی بر رقابتی‌ کردن تولید آن جهت طرح به صحن مجلس ارجاع شد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین آقای نصراله پژمانفر نماینده مشهد هم از وزیر بهداشت درباره حواشی مطرح شده درمورد پذیرش رزیدنت‌ها و فوق‌تخصص‌ها و نیز بررسی رعایت مسائل شرعی در محیط‌های بیمارستانی طرح سوال کرد که پس از پاسخ وزیر به شرط انجام اقدامات لازم موقتاً‌ سوال خود را پس گرفت.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها