کد خبر: ۴۴۰۸۹۸
زمان انتشار: ۰۹:۱۸     ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
حجت‌الاسلام آل‌هاشم:
نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: در شرایط حساس کنونی که دست چدنی دشمن رو شده است باید آماده باشیم و در این برهه روحانیون وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید بیشتر از دیگران آماده مقابله با دشمنان اسلام باشند.

به گزارش سرویس اندیشه دینی پایگاه 598، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل‌هاشم امشب در جشن بزرگ نیمه شعبان و مراسم عمامه‌گذاری جمعی از طلاب حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب اظهار داشت: یکی از شخصیت‌های کم‌نظیری که در عصر غیبت توانست پرچم گفتمان اصیل اسلام ناب محمدی(ص) را در ایران به اهتزاز درآورد و شعاع نور آن را در اقصی نقاط دنیا بگستراند، حضرت امام خمینی(ره) بودند.

وی با اشاره به مخالفت‌های صورت‌گرفته با اولیای الهی و خانه‌نشین کردن آنها به دست کسانی که اهل بیت(ع) را درک نکرده بودند؛ تصریح کرد: وجود آخرین حجت الهی امیدها را در دل‌های آزادگان دنیا زنده نگه داشته و روزی همه زحمات انبیاء نتیجه خواهد داد و همه ما منتظر آن ایام هستیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به نقش برجسته بنیانگذار جمهوری اسلامی در عصر غیبت اظهار کرد: ایشان احیاگری بودند که بار دیگر رسالت عظیم آیین اسلام را برای هدایت و مدیریت جامعه اسلامی در همه اعصار متذکر شدند و با رمزگشایی از توطئه‌های دشمنان و روشنگران غرب و متحجران کج‌اندیش همگان را به هوشیاری فراخواندند.

وی افزود: امام خمینی(ره) فقیهی عالی قدر، آگاه، مفسری بصیر و استاد اخلاق بودند و با شجاعت مثال‌زدنی، هوشمندی و مدیریت به‌خاطر ایمانی که داشتند، در راه خداوند ولی فقیه را در عصر غیبت برای اولین بار در مقام عمل پیاده کرده و فقط به تکلیف خود عمل کردند و بیداری اسلام مسلمانان را فراهم ساختند.

آل‌هاشم اذعان کرد: امروز در سایه پیروی از فرامین بنیانگذار جمهوری اسلامی و هدایت‌های داهیانه و امام‌گونه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه ای و در سایه خون پاک صدها هزار شهید، جانباز و آزاده بسیاری از موانع از سر راه امت اسلامی برداشته شده است و چهره باطل بیش از پیش عیان شده است و دیگر عذری برای هیچ یک از مسلمانان باقی نمانده است و به حول و قوه الهی میلیون‌ها جوان رشید آماده خدمت و گوش به فرمان رهبری عالی قدر جهان اسلام آماده فداکاری و جانفشانی هستند.

وی در ادامه با اشاره به شرایط حساس منطقه خاطرنشان کرد: در این شرایط حساس که دست چدنی دشمن رو شده است، باید آماده باشیم و در این برهه طلابی که امروز به لباس مقدس روحانیت ملبس می‌شوند وظیفه سنگینی بر عهده دارند و باید آماده‌تر از دیگران آماده مقابله با دشمنان اسلام باشند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه امروز دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران ایمان و عقیده جوانان را هدف گرفته و مورد هجمه حملات خود قرار داده اند، بر لزوم هوشیاری آحاد مختلف مردم به ویژه طلاب و روحانیون برای مقابله با این هجمه تأکید کرد.

آل‌هاشم یادآور شد: باید از همه کسانی که در راه تعلیم و تربیت و تهذیب طلاب عزیز زحمت کشیده‌اند، به ویژه اخوان باقری بنابی که در تعلیم و تربیت طلاب شبانه‌روز تلاش می‌کنند، تقدیر و تشکر کنم.

وی همچنین به طلابی که به لباس مقدس روحانیت ملبس شدند، توصیه کرد: رمز موفقیت طلاب عمل طلاب است و امروز مردم وقتی طلاب را می‌بینند به یاد خدا می‌افتند و وظیفه اصلی طلاب نزدیک کردن دل‌ها به سوی خداست.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها