کد خبر: ۴۴۱۱۲۷
زمان انتشار: ۱۱:۳۴     ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۷
واکنش مسئولین نظامی کشور به خروج آمریکا از برجام؛
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: برجام مطلوب ملت ما نبود و چیزی نبود که آن را بپذیریم، اما برای اتمام حجت، ملت آن را پذیرفت.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری در اولین همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که امروز چهارشنبه 19 اردیبهشت برگزار شد، اظهار کرد: سرمایه انسانی بعنوان مهمترین بعد قدرت ملی کشورهاست و در ایران براساس مبانی اسلام و تدابیر امام و رهبری، این ویژگی و توجه به سرمایه انسانی جایگاه بالاتری دارد. البته سایر ابعاد قدرت ملی هم جایگاه خود را دارند اما سرمایه انسانی در ابعاد مختلف باید نقش خود را ایفا کند.

وی با بیان اینکه ماموریت نیروهای مسلح، دفاع از منافع کشور است، گفت: در چهل سال گذشته ملت در ابعاد دفاعی و امنیتی با موفقیت مسیر خود را طی کرده است.

سردار باقری تصریح کرد: امروز نیروهای مسلح در شرایطی هستند که ضمن انجام ماموریت های خود، آماده‌اند در ابعادی به حاکمیت و دولت در اداره امور کشور هم کمک کنند.

وی با بیان اینکه سرمایه انسانی نیروهای مسلح غیرقابل انکار است، افزود: با وجود همه تهدیدات و توطئه های دشمنان، با قطعیت به دولتمردان اعلام کردیم که امنیت وجود دارد تا به توسعه ملی بپردازند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: بارها مقامات فعلی و گذشته استکبار جهانی بدنبال حمله به ایران بودند. در همین یک سال و اندی که رئیس جمهور بی خرد آمریکا روی کار آمده، وزیر دفاعش بارها به او فشار آورده که بایستی برای تهاجم به ایران آماده شوید و ارتش جلوی آن را گرفته و گفته هزینه و تلفات بی نهایت بالایی خواهد داشت.

باقری ادامه داد: در سه ماه گذشته فرد جوان بی خرد عربستانی با رئیس جمهور آمریکا مسئولیت حمله به ایران را گردن همدیگر می اندازند، اما جرات این کار نمی کنند.

وی تصریح کرد: دشمنان وقتی دیدند امکان حمله نظامی ندارند، سراغ جنگ اقتصادی رفتند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح اظهار کرد: در آمریکا، وزارت خزانه داری مدتهاست بدنبال این است که یک دلار به سمت ایران نیاید.

باقری با بیان اینکه ملت ایران بزرگواری کرد و برجام را پذیرفت، گفت: برجام مطلوب ملت ما نبود و چیزی نبود که آن را بپذیریم، اما برای اتمام حجت برای جهان ملت آن را پذیرفت اما این قدرت استکباری به امضای خود هم وفادار نماند.

وی افزود: در داخل دوباره ثابت شد که باید دستمان به زانوی خودمان باشد و روی پای خود بایستیم و بر برجام و امثال برجام تکیه نکنیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح گفت: تجربه دیشب نشان داد هرچند بصورت تاکتیکی مدتی دنبال دیگران راه بیفتیم، اما در آخر باید روی پای خود بایستیم.

خدا را شکر می‌کنیم که آمریکا از برجام خارج شد

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که امروز چهارشنبه 19 اردیبهشت برگزار شد، با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: خدا را شکر می‌کنیم که آمریکا از برجام خارج شد، این طبیعت نظام سلطه و نگاه خاصی است که آنها به ما دارند.

وی افزود: می‌بایست هر روز هشدارهای راهبردی قرآن را با خودمان مرور کنیم و بدانیم که آنها تا آخر دنبال این هستند که ما را از راه حق‌مان خارج کنند.

فرمانده کل ارتش تصریح کرد: من از روز اول معتقد بودم بزرگترین خسارت برجام مشروعیت بخشیدن به مذاکره با آمریکا و بزرگترین سود آن همین اثبات عدم پایبندی آنها به تعهداتشان است.

موسوی با بیان اینکه ما ملتی بزرگ و کشوری غنی داریم، اظهار کرد: ما همه ظرفیت‌ها برای آقایی و عزت را درون خودمان داریم و امیدواریم این درسی که دیشب آمریکایی‌ها دادند برای جهان آموزنده و مفید باشد.

وی با اشاره به رفتارهای رژیم آل سعود تاکید کرد: سعودی‌ها هم از درس‌های عبرت‌آموز تاریخ هستند و اینکه برای مطرح کردن خودشان به آمریکا و صهیونیست‌ها می‌چسبند بسیار عبرت‌آموز است. ما به وعده‌های خدا اعتماد داریم و اگر بر سر مواضع خودمان بایستیم پیروزی نهایی این میدان خواهیم بود.

فرمانده سپاه: خروج شرَر بار آمریکا از برجام ‌را تبریک می‌گویم‌

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش ملی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح که امروز چهارشنبه 19 اردیبهشت برگزار شد، با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: خروج شرربار آمریکا از برجام ‌را تبریک می‌گویم‌.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند که نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد و این بار هم به جهان ثابت شد. این خروج بسیار خوب است و باعث می‌شود تا همه تمرکزها به منابع داخلی باشد مانند کاری که نیروهای مسلح انجام دادند و باعث افتخار ملت شدند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها