کد خبر: ۴۴۱۳۱۶
زمان انتشار: ۱۴:۵۷     ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۷
سرلشکر جعفری:
فرمانده کل سپاه گفت: دشمنی دشمنان علیه اقتصاد، سیاست و فرهنگ طبیعی است و اگر روزی دشمنی آن‌ها کم شود باید شک کنیم، اما نکته اساسی استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های داخلی است.
به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز که صبح امروز در مرکز همایش امام علی «ع» برگزار شد، گفت: طرح بزرگ ملی بسیج همراه با کشاورز در راستای تامین امنیت غذای کشور و با حضور و بسیج مردم قرار است صورت بگیرد؛ البته در ابتدای انقلاب اسلامی با جهاد کشاورزی وجود داشت، ولی متاسفانه با نگاه غیر انقلابی، جهاد سازندگی تعطیل شد.وی ادامه داد: در چهل سالگی انقلاب اسلامی شاهد تهدیدات و دشمنی‌های همه جانبه با انقلاب اسلامی هستیم ودشمنان یک لحظه دست برنمی دارند و آن به دلیل ایستادگی ملت ایران و زیر بار ظلم نرفتن با درس گرفتن از مکتب امام حسین (ع) است که به ما یاد دادند نباید زیر بار ظلم رفت.

سرلشکر جعفری گفت: ظالم بزرگ امروز آمریکاست که با در دست گرفتن اقتصاد به دنبال پیشبرد اهداف خود است و رحمی به مظلومان نمی‌کند. آن‌ها همه ابزار را به کار گرفتند و امروز جنگ اقتصادی وجود دارد که باید از آن با یاری خدا عبور کنیم؛ البته از ابتدای انقلاب شاهد این جنگ بودیم، اما چند سالی است که تمرکز آن‌ها بر روی مسائل اقتصادی است.

وی ادامه داد: دشمنی دشمنان علیه اقتصاد، سیاست و فرهنگ طبیعی است و اگر روزی دشمنی آن‌ها کم شود باید شک کنیم، اما نکته اساسی استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های داخلی است.
 
وی ادامه داد: دشمنی دشمنان علیه اقتصاد، سیاست و فرهنگ طبیعی است و اگر روزی دشمنی آن‌ها کم شود باید به حقانیت انقلاب اسلامی شک کنیم، اما نکته اساسی استفاده از ظرفیت‌های داخلی و توانمندی‌های داخلی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه غفلت از توانمندی‌های داخلی و نگاه به بیرون بجای نگاه به داخل شده است، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های داخلی استفاده شود، ولی متاسفانه در کشور ما با غفلت استراتژیک از توان داخلی به جای تمرکز بر کشاورزی و دامپروری، تمرکز بر روی صنعتی شدن است. بعد از جنگ، اشتباه مسئولان یک عقب ماندگی در کشاورزی به وجود آورد که باید آن را جبران کرد و این غفلت‌های استراتژیک موجب شده دشمنان از اهرم تحریم استفاده کنند.

وی ادامه داد: موضوع توانمندی هسته‌ای بهانه‌ای بود و با تهمت تلاش برای رسیدن به بمب هسته‌ای کشور‌ها را بسیج کردن تا ما را در فشار و تحریم قرار دهند و نتیجه گفتگو‌ها توافق هسته‌ای برجام شد، اما برجام بستری برای نهادینه شدن تحریم‌ها علیه کشور ما شد و نشان داد آمریکا یی‌ها قابل اعتماد نیستند.

جعفری گفت: خروج امریکا از برجام برای تشدید تحریم‌ها و شکستن مقاومت ملت ایران است، موضوع جدیدی نیست، اما به توسعه این باور که باید متکی به خودمان باشیم کمک می‌کند و اقتصاد مقاومتی راهکار برای مقابله با این نوع تهدیدات است.

وی با بیان اینکه باید نگاه مسئولان به ظرفیت‌های داخلی و توان داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی باشد، افزود: خواست مقام معظم رهبری از بسیج و سپاه این است که در عرصه خود کفایی کشور وارد شوند و از توانمندی‌های داخلی بهره‌مند شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی راه علاج مقابله با تهدیدات کشور است، افزود: طرح‌های اعتلای بسیج در راستای فرامین رهبر معظم انقلاب اسلامی و برای خود کفایی کشور است. در عرصه کشاورزی سال هاست از برخی مسائل مهم غافل شده ایم که در طرح جدید به دنبال جبران این عقب ماندگی و انتقال تجارب به کشاورزان هستیم؛ این مسئله، همان کاری است که در دوران جنگ تحمیلی انجام شد.
وی افزود: به دنبال آن هستیم، با کمک مردم و استفاده از تجربیات و بسیج همگانی در محصولات استراتژیک به خودکفایی برسیم و این اقدام تنها توسط بسیج قابل تحقق است، زیرا بسیج با همه مردم در ارتباط نزدیک است.

سرلشکر جعفری گفت: بیش از ۳۴ هزار کشاورز توسط بسیجیان آموزش داده شده اند و برآورد‌های ما نشان می‌دهد که این طرح موفق بوده و توانسته تولید محصولات کشاورزی را از ۱۹ درصد تا ۳۵ درصد افزایش دهد که اتفاق بسیار بزرگی است.

سردار جعفری بهره مندی بهینه از آب را یکی دیگر از مسائل قابل توجه کشاورزان دانست، گفت: اگر بتوانیم از توانمندی بسیج که مختص کشور ماست بهرمندی کامل داشته باشیم می‌توانیم به خود کفایی برسیم؛ البته برای تحقق این مهم، مسئولان اجرایی کشور باید به این باور برسند که باید نگاه به توانمندی‌های داخلی باشد.

وی با اشاره به سخنان یک کارشناس سوئیسی در باره خروج ترامپ از برجام، ادامه داد: این کارشناس غربی معتقد است با نگاه به درون و توجه به توانمندی‌های داخلی خروج آمریکا از برجام هیچ تاثیری بر روی اقتصاد کشور ایران نخواهد داشت. او معتقد است خروج ترامپ از برجام یک هدیه به ملت ایران است و این اعتقاد اقتصاد دان‌های غربی است. آن‌ها گفته اند مشکل ایران کسانی هستند که عاشق غرب هستند و نمی‌خواند باور کنند که غرب هیچ فایده اقتصادی برای ایران ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با اشاره به سخنان صدر اعظم آلمان گفت: مرکل در سخنان اخیر اعلام کرده که نباید توقع داشت کشور‌های اروپایی مستقل از امریکا با ایران همکاری داشته باشند. پس از هم اکنون نتیجه برجام و مذاکره با اروپا مشخص است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها