کد خبر: ۴۴۸۲۸۵
زمان انتشار: ۱۴:۳۵     ۰۹ آبان ۱۳۹۷
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جزئیات بررسی پرونده دیپلمات ایرانی در دادگاه آلمان را تشریح کرد و گفت: اسدی از اتهامات جاسوسان سیا و موساد تبرئه شد.

به گزارش پایگاه 598، ابوالفضل حسن بیگی با اشاره به گذشت ۱۲۰ روز از بازداشت دیپلمات ایرانی در آلمان گفت: این موضوع چندین جلسه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مورد بررسی قرار گرفت. در یکی از جلسات آقای ظریف وزیرامور خارجه کشورمان در کمیسیون حضور یافت.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات با پیگیری های وزارت امور خارجه، اتهامات علیه ایشان در دادگاه آلمان مورد بررسی قرار گرفته و آقای اسدی تبرئه شده است.

حسن بیگی افزود: اتهاماتی که جاسوسان سیا و موساد به دیپلمات ایرانی وارد کردند، تهمت های واهی بود که دادگاه آلمان، دیپلمات ایرانی را از این اتهامات تبرئه کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی تأکید کرد: سفر آقای اسدی و اقدامات وی در آلمان کاملا قانونی و در چارچوب روابط دیپلماتیک بوده و گزارشات سیا و موساد اتهاماتی واهی بوده است. طبیعی است که امریکا و اسرائیل با شانتاژ و دروغ پراکنی به دنبال منحرف کردن افکار عمومی از اقداماتشان در فلسطین و یمن هستند.

وی خاطرنشان کرد: به وزیر امور خارجه اعلام کردیم کمیسیون امنیت ملی معتقد است وزارت امور خارجه باید در موضوع آقای اسدی «اقدام متقابل» انجام دهد و عناصر دیپلمات آلمان در ایران را اخراج و یا دستگیر کند اما آقای ظریف اعلام کردند این تصمیم توسط شورای عالی امنیت ملی گرفته می شود.

حسن بیگی گفت: آقای ظریف اعلام کردند ایران روابط خوبی را با آلمان دارد و دادگاه آلمان مستقل از دولت این کشور است لذا وزارت خارجه تلاش دارد تا از مسیر سازمان ملل موضوع پرونده آقای اسدی را پیگیری کند.

وی اظهار داشت: اقدامات مثبتی از سوی وزارت امور خارجه انجام شد و ۱۵ روز قبل با توجه به اینکه آقای اسدی در دادگاه آلمان تبرئه شد، قرار بود به ایران بازگردد اما مجدداً به دلیل برخی اقدامات از سوی دادگاه آلمان، آزادی وی میسر نشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: وزارت خارجه آلمان و وزارت امور خارجه ایران در حال پیگیری موضوع برای آزادی دیپلمات ایرانی هستند.


مهر

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها