کد خبر: ۴۵۳۵۹۳
زمان انتشار: ۱۲:۰۹     ۱۵ اسفند ۱۳۹۷
پرهام پور رمضان
به نظر مي رسد اگر ما در ابتدا در راستاي عدم ارتقاي اين فرهنگ در كشور تلاش كرده و بعد به ارتقاي بومي سازي توانمدي هاي خودمان فكر كنيم مي توانيم در راستاي توليدات خودمان پيشرفت هاي چشمگيري داشته باشيم.
باشگاه مخاطبان 598- پرهام پور رمضان؛ چند روزي است كه شركت اپل در حركتي نامناسب و خلاف اخلاق  تجاري و حرفه اي  ،دست به تحريم گوشي  آيفون  در محدوده ي جغرافيايي كشورمان زده است.

در اين كه اين حركت از خويي استكباري  نشات مي گيرد هيچ شكي نيست.اما نكته جالب تر از اين، نگاه فرهنگي به اين مسئله است چرا كه با وجود تحريم هاي ظالمانه عليه كشورمان هنوز هم استفاده كردن از كالاهاي خارجي به خصوص آمريكايي در ايران رواج بسيار گسترده اي دارد.

شايد بتوان دليل اين مسئله را اينگونه بيان كرد كه اين فرهنگ نا پسند از زمان مصرف گرايي پهلوي و شايد كمي قبل تر در ذهن ايرانيان جاي گرفت و ارتباط با شرق و كشورهاي ديگه براي ايرانيان مطلوب نبوده استو امريكا و كالاي امريكايي به نوعي مرزهاي انتهايي كيفيت را در ذهن بعضي از ايراني ها در نورديده است.

به نظر مي رسد اگر ما در ابتدا در  راستاي عدم  ارتقاي اين فرهنگ در كشور تلاش كرده و بعد به ارتقاي بومي سازي توانمدي هاي خودمان فكر كنيم مي توانيم در راستاي توليدات خودمان پيشرفت هاي چشمگيري داشته باشيم.

نكته ديگر حائز اهميت اين است كه جامعه ايران امكانات زياد و بومي براي مقابله با جنگ اقتصادي كه دشمن شروع كرده است دارا مي باشد.

اما لازمه استفاده از اين امكانات عوض كردن ديد مديران امر به اين مسئله است شايان ذكر است كه در بحث مذكور اينترنت بومي كه تجربه شده در چند كشور دنياست مي تواند راهگشاي اين امر باشد كه نيازمند اعتماد آحاد مردم به اين فضا مي باشد.

در پايان مي توان گفت ا گر چه جنگ اقتصادي ،جنگ نابرابري است  اما مي توانيم پيروز اين بحران باشيم به شرط آنكه شرايط حساس كنوني را درك كرده و براي برون رفت از اين بحران تصميمات درست اتخاذ كنيم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها