کد خبر: ۴۵۴۲۱۶
زمان انتشار: ۱۴:۲۱     ۰۶ فروردين ۱۳۹۸
تساوی سرخابی‌ها در نوروز؛
استقلال و پرسپولیس تاکنون چهار بار در ایام نوروز با هم دیدار داشته‌اند که سهم هر کدام یک پیروزی بوده و دوبار هم این بازی‌ها با نتیجه تساوی به پایان رسیده است.
به گزارش پایگاه 598، دربی یا همان شهرآورد تهران تاریخی به بلندای ۵۱ سال دارد و دو تیم استقلال و پرسپولیس در این مدت ۸۸ بار با هم دیدار داشته‌اند که هر کدام بارها در این بازی پیروز شده یا طعم شکست و نتیجه مساوی را چشیده‌اند.

در همه این سال‌ها چهار بار دیدار دو تیم در ایام نوروز انجام شده بود که در این چهار دربی نوروزی سهم هر تیم یک پیروزی و یک شکست بوده و دو بار هم بازی مساوی شده است.

در دربی‌های نوروزی پرسپولیس ۳ و استقلال ۲ گل به ثمر رسانده‌اند. صفر ایرانپاک اولین گلزن دربی‌های نوروزی است. به جز ایرانپاک، حسین کلانی، علی علیزاده، علیرضا نیکبخت واحدی و آرش برهای دیگر گلزنان دربی هستند.

اولین دربی که در نوروز برگزار شد، دهمین دیدار دو تیم بود که در تاریخ سوم فروردین سال ۵۱ انجام شد. تیم پرسپولیس در این دیدار با دو گل صفر ایرانپاک و حسین کلانی با نتیجه ۲ بر صفر به برد رسید. این مسابقه در چارچوب جام منطقه‌ای برگزار شد.

دومین دربی نوروزی دو تیم در سال ۶۶ و در چارچوب جام باشگاه‌های تهران بود. این بیست و نهمین دربی دو تیم بود که با نتیجه صفر-صفر به پایان رسید.

سومین دربی دو تیم که در ایام نوروز برگزار شد، با نتیجه تساوی یک - یک به پایان رسید. این دربی شماره ۶۳ بود که در فصل ششم لیگ برتر برگزار شد و دو تیم با گلزنی علی علیزاده برای استقلال و علیرضا نیکبخت واحدی برای پرسپولیس به تساوی یک-یک رسیدند.

چهارمین دربی نوروزی دو تیم هم که در فصل دهم لیگ برتر بود، در تاریخ ۱۰ فروردین سال ۹۰ برگزار شد. این بازی که در چارچوب فصل دهم لیگ برتر برگزار شد و آبی پوشان با گلزنی آرش برهانی با نتیجه یک بر صفر پیروز شدند.

پنجمین دربی نوروزی نیز از ساعت ۱۶ شنبه ۱۰ فروردین ۹۸ به میزبانی پرسپولیس در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود که به دلیل حساسیت‌های جدولی، این یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ می‌باشد. این بازی در چارچوب هفته بیست و سوم رقابتهای لیگ برتر برگزار می‌شود.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها