کد خبر: ۴۵۴۶۹۱
زمان انتشار: ۲۳:۴۲     ۲۲ فروردين ۱۳۹۸
حجت الاسلام مروی مطرح کرد؛
تولیت آستان قدس رضوی گفت: اولویت کار آستان را رسیدگی به سه استان سیل‌زده گلستان، خوزستان و لرستان می‌دانیم.
به گزارش پایگاه 598، حجت الاسلام احمد مروی ظهر امروز پنجشنبه در جمع خادمیاران رضوی با اشاره به اینکه خدا را سپاس گذار و شاکرم که در اولین روزهای خدمتم در آستان قدس رضوی این توفیق را پیدا کردم در شرایط فعلی خدمتی هرچند کوچک به سیل زدگان داشته باشیم، اظهار داشت: امروز محروم‌ترین مردمان جامعه ما سیل زدگان هستند، این مردم فقیر نبودند و نیستند؛ کسب و کار و خانه داشته‌اند، آبرو و اعتبار دارند، بر اثر حادثه طبیعی زندگی خود را از دست دادند، به چشم فقیر نباید به آنها نگاه کنیم.
 
وی تصریح کرد: اینها انسان‌ها و خانواده‌های محترم، آبرومند، شریف، محترم و معتبری هستند و وظیفه خود می‌دانیم به آنها رسیدگی کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه همانگونه که در حکم رهبری آمده است رسیدگی به نیازمندان وظیفه ماست، اولویت کار آستان را رسیدگی به سه استان سیل زده خوزستان، گلستان و لرستان می‌دانیم، تصریح کرد: خوشا به حال شما که فرصتی برای خدمت به مردم زیر پرچم امام رضا (ع) پیدا کرده‌اید؛ وقتی در زیر پرچم آقا کار کنیم دیگر خستگی نداریم، شب و روز نمی‌شناسیم، امام رضا (ع) صاحب کار و فرمانده اصلی ما هستند و در حقیقت ما را به این مأموریت فرستاده اند.

ثواب کمک رسانی و لمس درد و رنج مردم
حجت الاسلام مروی با تاکید بر اینکه باید نشاط داشته باشیم و خستگی را از دیگران هم بزداییم، این رنج و محرومیت را که به مردم ما تحمیل شده از دل آنها برداریم و لبخند بر لب‌های آنها بنشانیم، افزود: این اقدامات کم ثواب ندارد، چرا ائمه ما خودشان مستقیم در خانه فقرا می‌رفتند، چرا امام علی (ع)، امام مجتبی (ع) و همه ائمه در فرصت‌هایی که پیش می‌آمد خودشان غذا و نان را بر دوش می‌کشیدند و در خانه فقرا می‌رفتند؟ می‌توانستند افرادی را مأمور به انجام کار کنند اما خودشان مستقیم می‌رفتند؛ چون می‌خواستند در این ثواب سهیم باشند و درد مردم ار از نزدیک احساس کنند.

وی یادآور شد: مقام معظم رهبری هم به همین دلیل سفرهای استانی را انجام می‌دهند و می‌گویند از نزدیک با درد و رنج مردم باید آشنا شویم، فقط به گزارش‌ها اکتفا نکنیم، از نزدیک زندگی مردم را احساس کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: روزی همراه با مقام معظم رهبری به منطقه یاسوج و به سیاه چادرها رفتیم و چند وزیر هم بودند، آقا فرمودند در این سیاه چادر آمده ایم تا زندگی مردم را ببینیم و لمس کنیم، اینکه در تهران بنشینیم و کارشناسان به ما گزارش دهند این کفایت نمی‌کند، باید از نزدیک زندگی و درد مردم را لمس کنیم تا بتوانیم درست تصمیم بگیریم و مطابق با نیازهای حقیقی مردم تصمیم بگیریم.

رهبر معظم انقلاب از ابتدا دغدغه مردم سیل زده را داشتند
حجت الاسلام مروی با اشاره به اینکه امروز ما به نمایندگی از رهبر انقلاب در منطقه حضور یافته ایم و نماینده ولی فقیه در لرستان نیز گزارش‌های لازم را به رهبری ارائه می‌دهند، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب از ابتدا دغدغه مردم سیل زده را داشتند و سوال می‌کردند چه خبر و چه اقداماتی شده است، دستگاه‌های امدادی و خدماتی چه کردند.

وی با بیان اینکه خدمت به مردم را‬ وظیفه خود می‌دانیم و منتی نداریم، منت مردم را داریم که به ما توفیق داده اند به آنها خدمت کنیم، تصریح کرد: ما در حد توان سعی می‌کنیم کارهایی در دراز مدت هم داشته باشیم، الان کارهای عاجل غذا و نان و کارهای اولیه نیاز است.

تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه به دوستان گفته ام کارها را اولویت بندی کنید و اولویت اول ما مناطق سیل زده است، از بسیاری کارها در مشهد ممکن است صرف نظر کنیم و یا به تعویق بیندازیم چراکه اولویت اول ما مناطق سیل زده است، افزود: ‬در حد مقدورات در جهت خانه سازی و اسباب و وسایل زندگی انجام وظیفه خواهیم کرد.

مردم سیل زده مهمانان امام رضا (ع) هستند
وی خطاب به خادم یاران رضوی مشغول فعالیت در آشپزخانه دفتر تولیت آستان قدس لرستان، گفت: در تهیه غذا و توزیع غذا کرامت مردم را رعایت کنید، با چشم حقارت به مردم نگاه نکنید، با عزت و احترام هر اقدامی انجام شود؛ ‬در پخت و پز دقت کنید و غذای خام و بد به مردم ندهید، این مردم مهمانان امام رضا (ع) هستند، غذای خوش پخت و تمیز و پاکیزه به مهمانان بدهیم.
 
منبع: مهر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها