کد خبر: ۴۵۵۰۳۸
زمان انتشار: ۱۱:۲۳     ۳۱ فروردين ۱۳۹۸
«عمران خان» نخست وزیر پاکستان پس از انتقادهای اخیر دولت افغانستان اعلام کرد که پس از این به دولت کابل درباره روند صلح مشورت نمی‌دهد و تنها برای برقراری صلح در این کشور دعا خواهد کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از تسنیم، نخست وزیر پاکستان اخیرا گفته بود که برای برقراری صلح و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باید دولت موقت در این کشور ایجاد شود.
 
این اظهارات وی واکنش‌های تند رهبران سیاسی در افغانستان را در پی داشت و وزارت خارجه حکومت وحدت ملی نیز آن را مداخله در امور داخلی افغانستان عنوان کرد.
 
نخست وزیر پاکستان  با اشاره به این موضوع تصریح کرد که دیگر به دولت افغانستان درباره روند صلح مشورت نخواهد داد و تنها برای برقراری صلح در این کشور دعا خواهد کرد.
 
وی که در بین اقوام پشتون در مناطق قبایلی پاکستان سخنرانی می‌کرد اظهارات خود درباره لزوم تشکیل دولت موقت در افغانستان را مشورتی برای برای برقراری صلح در این کشور عنوان کرد.
 
عمران خان اظهار داشت: از این به بعد به دولت افغانستان درباره صلح در این کشور مشورت نمی‌دهم زیرا دولت افغانستان مشورت من درباره صلح را مداخله تلقی می‌کند.
 
وی تصریح کرد که برقراری صلح در افغانستان دعا می‌کند و با برقراری صلح در افغانستان، فعالیت‌های تجاری در پاکستان نیز افزایش خواهد یافت.
 
نخست وزیر پاکستان پیش از این دولت کنونی افغانستان را مانع بزرگی در برابر تلاش‌های صلح در این کشور عنوان کرده بود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها