کد خبر: ۴۵۵۱۴۴
زمان انتشار: ۰۹:۱۳     ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸
رهبر جنبش انصارالله یمن درباره آخرین تحولات مربوط به این کشور و منطقه با شبکه المسیره گفت‌وگو کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، سید «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز دوشنبه در گفت‌وگو با شبکه المسیره که اولین گفت‌وگوی وی با این شبکه یمنی محسوب می‌شود، آخرین تحولات مربوط به این کشور را تشریح کرد. 

الحوثی در ابتدای این گفت‌وگوی ویژه به روحیه مقاومت «صالح الصماد» که چند روز گذشته اولین سالگرد شهادت وی بود، اشاره کرد و گفت که ترور  الصماد عامل مهمی در بالا رفتن مقاومت ملت یمن به شمار می‌رود.

رهبر انصارالله یمن شهادت صالح الصماد رئیس سابق شورای عالی سیاسی یمن را اتفاقی «دردناک» برای ملت یمن خواند و گفت: دشمن با ترور صالح الصماد به هدفی که می‌‌خواست به آن دست یابد، نرسید.

وی تاکید کرد که صالح الصماد نقش بزرگ و مهمی در مراحل مختلف انقلاب یمن و مبارزه با دشمنان ملت این کشور داشت.

سید عبدالملک الحوثی اظهار داشت که حضور گسترده مردم در جشن پنج سالگی مقاومت عجیب نبود، چون ملت ما از ابتدای جنگ در میادین حضور پررنگی داشته‌اند.

رهبر انصارالله در بخش دیگر از این گفت‌وگوی خود به نقش مخرب آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه اشاره کرد و گفت که کل منطقه به دلیل دخالت‌های آمریکا و اسرائیل شاهد بحران و مشکلات بزرگ است.

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد که آمریکا با استفاده از اهرم‌های منطقه‌ای خود از رویدادهای منطقه سوء استفاده می‌کند تا سناریوهایش را اجرایی کند.

رهبر انصارالله یمن نقش آمریکا در تحولات یمن را محرز دانست و گفت که ایالات متحده خواستار ادامه جنگ یمن و درگیری‌های منطقه است.

وی تاکید کرد که اگر عربستان و امارات در اجرای طرح آمریکا و اسرائیل در یمن موفق شوند، بقیه ملت‌های منطقه و خلیج فارس و جهان عرب و اسلام تحت تاثیر قرار خواهند گرفت و برای آنها دردسر ساز خواهد شد.

رهبر جنبش انصارالله یمن همچنین تاکید کرد که دولت ترامپ در اجرای «معامله قرن» روی نقش عربستان سعودی و امارات حساب باز کرده است.

سید عبدالملک الحوثی افزود: دشمن در گفت‌وگوهای صلح یمن، مزدوران و خیانتکاران را برای شرکت در مذاکرات می‌فرستد که این نشان می‌دهد ادعای آنها در خصوص عدم تمایل صنعاء به حل بحران یمن دروغ محض است.

وی اظهار داشت که دشمنان ملت یمن در مذاکرات جدی نیستند و آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها و سفرای دیگر کشورها در برخی از گفت‌‌وگوها نقش غیر مستقیم دارند، در  عین حال وانمود می‌کنند که مشکل، داخلی است.

الحوثی با بیان اینکه دشمن برای فرار از توافق سوئد، حملات خود را تشدید می‌کند، افزود: توافق سوئد در سایه نقش نظارتی سازمان ملل بر بندر الحدیده و توقف تحرکات نظامی در الحدیده و باقی نگه داشتن وضعیت امنیتی و اداری مرتبط با قوانین صنعاء صورت گرفت.

رهبر انصارالله تصریح کرد: ائتلاف سعودی تلاش کرد تا موضوع اداری و امنیتی توافق الحدیده را دور بزند و این ائتلاف مسئول جلوگیری از اجرای این توافق است.

الحوثی گفت که طرف مقابل همیشه تلاش می‌کند، توافق سوئد و پیش‌نویس مربوط به پرونده اسرا را به فراموشی بسپارد. در خصوص تبادل اسرا در اردن گفت‌وگو و توافق شد، اما طرف مقابل(دولت مستعفی یمن) مانع‌تراشی می‌کند.

وی تاکید کرد که اقدامات خشونت‌آمیز کشورهای عضو ائتلاف سعودی علیه یمن، نقض قوانین بین المللی و شورای امنیت است. ائتلاف سعودی مسئول اوضاع بد انسانی و اقتصادی در یمن است.

وی با تاکید بر اینکه انگلیس در کنار آمریکا در پرونده‌های منطقه از جمله یمن نقش دارد، افزود: انگلیس گرایش استعماری در یمن و تاریخ استعماری در عدن و استان‌های جنوبی این کشور دارد.

سید عبدالملک الحوثی ضمن انتقاد از عملکرد نماینده سازمان ملل در امور یمن گفت که وی درباره پرونده محاصره و بستن فرودگاه صنعاء، توجیهی ندارد که ارائه دهد.

رهبر انصارالله گفت که مواضع کشورهای متخاصم در خصوص یمن مشروعیت ندارد و سیطره آنها بر برخی از مناطق جنوبی این کشور، اشغالگری است. 

 الحوثی با بیان اینکه نیروهای مقاومت یمن با وجود همه مشکلات، تکنولوژی ساخت سلاح را دارند، افزود: موشک‌های ما می‌توانند به ریاض و ابوظبی و دیگر مناطق حساس هم برسند.

وی با اشاره به حضور وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در نشست ضد ایرانی ورشو، گفت که وی نه به عنوان نماینده مردم یمن، بلکه مزدوری است که در این نشست حاضر شده بود.

رهبر انصارالله تاکید کرد که حضور وزیر خارجه مزدور دولت مستعفی یمن در نشست ورشو، حقیقت خواسته‌های کشورهای عضو ائتلاف متجاوز از ملت یمن را فاش کرد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۲
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها