کد خبر: ۴۵۵۳۸۷
زمان انتشار: ۱۵:۴۱     ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۸
مدیر ساختمان و مسکن راه و شهرسازی کردستان گفت: از ابتدای طرح مسکن مهر تاکنون 33 هزار و 750 واحد در استان کردستان به پایان رسیده و افتتاح شده است.
به گزارش پایگاه 598، خسرو ویسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به لزوم ساخت واحدهای تجاری در سایت‌های مسکن مهر استان، دو پروژه واحدهای تجاری مسکن مهر دگایران سنندج و واحدهای تجاری مسکن مهر میدان امام حسین قروه با اعتباری معادل 15 میلیارد ریال در سال 97 به پیمانکار واگذار شد.

ویسی به بهره‌برداری از 20 باب مغازه تجاری در قالب دو پروژه در سایت‌های مسکن مهر سنندج و دیواندره در سال گذشته خبر داد و افزود: پنج پروژه تجاری دیگر نیز در سایت‌های مسکن مهر قروه، کامیاران، سقز و بیجار با پیشرفت مناسب 85 درصدی و اعتباری حدود 35 میلیارد ریال در حال انجام است.

مدیر ساختمان و مسکن اداره کل راه و شهرسازی عنوان کرد: دو پروژه احداث واحد تجاری در مسکن مهر بهاران سنندج نیز به صورت مشارکتی در حال اجراست که در شرف اتمام است.

وی اعلام کرد: در راستای انجام خدمات روبنایی، مقدمات لازم برگزاری مناقصه برای ساخت مدرسه 12 کلاسه در سایت مسکن مهر ژوان کامیاران با 35 میلیارد اعتبار انجام شده و همچنین عملیات اجرایی مسجد در سایت مسکن مهر بهاران سنندج با هفت میلیارد ریال اعتبار آغاز و حدود یک میلیارد ریال نیز در راستای کمک به ساخت مسجد در سایت های مسکن مهر همجوار مهر بهاران هزینه شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد پروژه مسکن در استان کردستان اظهار کرد: با شروع طرح مسکن مهر و ثبت‌نام متقاضیان بالغ بر 50 هزار نفر متقاضی مسکن مهر جهت واگذاری واحد مسکن مهر ثبت نام کردند که این اداره کل با بررسی شرایط متقاضیان و براساس اولویت نسبت به ساماندهی آنها در پروژه‌های مسکن مهر اقدام کرد.

ویسی ادامه داد: براساس برنامه، در مسکن مهر شهری سهمیه استان کردستان 34 هزار و 221 واحد در شهرهای بالای 25 هزار نفر و 4435 واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر بوده که در مجموع 38 هزار و 656 واحد تعیین شده که شامل مسکن مهر 99 ساله، تفاهم نامه سه جانبه و خود مالک بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای طرح تاکنون 33 هزار و 750 واحد به پایان رسیده و افتتاح شده است و از تعداد واحدهای باقی‌مانده هم حدود 3000 واحد در مرحله اتمام نازک‌کاری و وصل انشعاب و انجام محوطه‌سازی است و مابقی نیز در مرحله اتمام عملیات سفت‌کاری و شروع عملیات سفت کاری است که تا پایان شهریورماه 98 عملیات اجرایی پروژه‌ها به اتمام برسد.


ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها