کد خبر: ۴۵۵۵۲۴
زمان انتشار: ۲۱:۲۰     ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸
وزیر صنعت، معدن و تجارت در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به بررسی مشکلات کاغذ پرداخت و به کسانی‌که با ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ خریدند اما در انبار و یا خارج از شبکه‌ی توزیع پخش آنها را پخش کردند، هشدار داد که با آنها برخورد خواهد شد.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از ستاد خبری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، وزیر صنعت، معدن و تجارت ظهر امروز دوشنبه (۹ اردیبهشت ماه) در نمایشگاه حضور یافت و با عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار کرد.

در این دیدار وزرای صنعت، معدن و تجارت (صمت) و فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات کاغذ در حوزه‌ی نشر را بررسی کرده و بر کنترل قیمت کاغذ تاکید کردند.

وزیر صنعت در این بازدید ضمن بیان اهمیت حوزه‌ی چاپ، تأمین کاغذ را اولویت اصلی وزارت صمت برای رفع مشکل اهالی چاپ و نشر دانست و تاکید کرد: وزارت صمت از هیچ کمکی که در حیطه‌ی وظایفش باشد برای حمایت از حوزه‌ی نشر دریغ نمی‌کند.

وی ادامه داد: موضوع کاغذ در حال حاضر مهمترین مطالبه‌ی فعالان حوزه‌ی چاپ است و ضروری است که کاغذ با قیمت مناسب در اختیار فعالان حوزه‌ی نشر اعم از کتاب و مجلات و… قرار بگیرد.

رحمانی گفت: در سال گذشته دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در این راستا انجام داده بود و با اختصاص منابع، تا حدی مانع از بروز مشکلات اساسی در این حوزه شد اما به دلیل عدم توزیع مناسب امکانات و منابع، همچنان شاهد گرانی در این عرصه بودیم.

وی مسئله‌ی عدم توزیع مناسب منابع و حمایت‌های دولت را نه فقط در حوزه‌ی کاغذ که در دیگر کالاها نیز تأیید کرد و گفت: سعی داریم در سال ۹۸ علاوه بر تأمین منابع با ارز نیمایی در مورد توزیع عادلانه‌ی منابع نیز اقداماتی انجام دهیم.

وی به افراد یا گروه‌هایی که با ارز ۴۲۰۰ تومانی کاغذ خریدند اما در انبار و یا خارج از شبکه‌ی توزیع پخش آنها را پخش کرده‌اند هشدار داد در آینده‌ی نزدیک شامل برخورد قانونی خواهند شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: وزارت صمت می‌تواند در زمینه‌ی اختصاص ارز، واردات و بقیه موارد به حوزه‌ی چاپ و نشر ورود کند اما در مورد تخصیص و نحوه‌ی توزیع کاغذ با ارز دولتی؛ وزارت ارشاد و اتحادیه‌ی ناشران هستند که باید با همکاری یکدیگر آن را در مسیر مناسب هدایت کنند.

وی حوزه‌ی چاپ و فرهنگ را بستری دانست که تمام فعالیت‌های فرهنگی و علمی و حتی اقتصادی می‌تواند در قالب آن شکل بگیرند.

رحمانی در پایان یادآور شد: رونق تولید می‌تواند بستر لازم برای رونق حوزه‌ی فرهنگ را فراهم کند و ما نیز در تلاشیم تا مردم را به خرید کالاهای ایرانی و بخصوص کالاهای با فرهنگ ایرانی تشویق کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها