کد خبر: ۴۵۵۵۸۹
زمان انتشار: ۲۰:۵۹     ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری ۲ سارق کابل‌های پست برق با بیش از ۸۰ فقره اعتراف خبر داد.
به گزارش پایگاه 598، سرهنگ داوود فرد گفت: اولین روزهای بهمن ماه سال پیش، پرونده‌ای مبنی بر سرقت از پست‌های اداره برق در محدوده "خلیج فارس" برای رسیدگی از شعبه اول بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۸ تهران به اداره هفدهم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی افزود: پس از وصول پرونده به اداره هفدهم پلیس آگاهی، کارآگاهان در تحقیقات مقدماتی با بررسی سوابق پرونده‌های مشابه سرقت از پست‌های اداره برق با یک باند حرفه‌ای مواجه شدند که با مراجعه کارآگاهان پلیس به محل‌های سرقت و بررسی تصاویر متعدد دوربین‌های مداربسته یک دستگاه خودروی سواری شناسایی شد و در نهایت پلاک خودروی مذکور شناسایی و مالک آن که فرزاد ۳۵ ساله بود، شناسایی و طی هماهنگی با مرجع قضائی در ۲۶ اسفند ماه سال ۹۷ در مخفیگاهش واقع در محدوده نعمت آباد دستگیر و به اداره هفدهم پلیس آگاهی منتقل شد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: در تحقیقات اولیه از فرزاد، وی منکر هرگونه سرقت شد که با بررسی سوابق کیفری مشخص گردید وی دارای سابقه سرقت از اماکن است که با ارائه دلایل و شواهد موجود پرونده نهایتاً لب به اعتراف گشوده و ضمن قبولی سرقت بیان داشت سرقت‌ها را به اتفاق همدستش بنام پرویز ۴۰ ساله انجام داده است.

سرهنگ فرد، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات دستگیری پرویز در دستور کارآگاهان قرار گرفت که با بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمین مشخص شد وی یکی از مجرمین سابقه دار حرفه‌ای در امر سرقت اماکن است که با اقدامات پلیسی مخفیگاه وی در محدوده جوادیه راه آهن شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی او نیز در هشتمین روز از اردیبهشت ماه امسال طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد.

وی بیان داشت: در تحقیقات صورت گرفته وی چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته و معترف به سرقت با همدستی متهم اول شد و اظهار داشت بیشترین سرقت‌ها را در محدوده‌های جنوب شهر و در ساعات پنج تا ۶ صبح انجام می داده که پس از سرقت، اموال را به منطقه خلازیر برده و به قیمت نازلی می‌فروختند.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت، افزود: متهمان تا کنون به بیش از ۸۰ فقره سرقت از پست‌های اداره برق به ارزش بیش ۳۵۰ میلیون تومان اعتراف کرده و در حال حاضر هر ۲ با صدور قرار قانونی از سوی بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۱۸ تهران، برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

مهر

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها