کد خبر: ۴۵۵۶۸۱
زمان انتشار: ۱۴:۵۳     ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور به تصمیم جدید دولت در اعلام ممنوعیت صادرات خرما اشاره کرد و گفت: هدف دولت از این اقدام جلوگیری از افزایش قیمت خرما در ایام ماه مبارک رمضان است.
به گزارش پایگاه 598، جلال‌الدین محمد شکریه با بیان اینکه مجموعه اتاق‌های اصناف برای عرضه کالاها و اقلام اساسی مردم در ایام ماه مبارک رمضان تمهیدات ویژه‌ای را اندیشیده‌اند اظهار داشت: با تصمیم دولت، صادرات خرما با هدف تثبیت قیمت آن در ماه رمضان ممنوع اعلام شد.
 
نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور انجام بازرسی‌های مشترک با تعزیرات حکومتی در ایام ماه مبارک رمضان را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی برای کنترل شرایط بازار عرضه کالاها، طبق دستورالعمل‌های کشوری گشت‌های نظارتی ویژه خود را هم‌اکنون آغاز کرده است.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان به تمهیدات اندیشیده‌شده این دستگاه برای ورود به ایام ماه مبارک رمضان اشاره کرد و بیان داشت: اتاق اصناف استان گیلان طرح ویژه ماه مبارک رمضان خود را از ابتدای اردیبهشت شروع کرده است و طرح یادشده مطابق سنوات گذشته تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

شکریه برگزاری نمایشگاه عرضه کالاها و اقلام مورد نیاز ماه مبارک رمضان در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در حال حاضر یک تقاضا برای برگزاری نمایشگاه در مرکز استان داریم که البته برپایی آن طبق ضرورت‌های موجود توسط کمیته ذی‌ربط متعاقباً اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی راجع به عرضه گوشت قرمز، مرغ و شکر با قیمت‌های مصوب تعیین‌شده در نمایشگاه ویژه ماه مبارک رمضان مرکز گیلان بیان داشت: در صورت موافقت نهادهای ذی‌ربط با برپایی نمایشگاه، عرضه اقلام و کالاهای مورد نیاز ماه مبارک رمضان در دستور کار اصناف قرار می‌گیرد.

نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور وضعیت ذخیره شکر در استان گیلان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: بخش قابل‌توجهی از شکر مورد نیاز بازار به قنادی‌ها، اتحادیه‌های آب‌میوه و بستنی و اتحادیه خواروبارفروشان اختصاص داده می‌شود هرچند که امکان دارد این سهمیه به همه آن‌ها نرسد.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با اعلام اینکه بر اساس سیاست دولت، اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان برای عرضه در بازار در اختیار فروشگاه‌های بزرگ، تعاون روستایی و نظایر این قرار می‌گیرد اضافه کرد: با توجه به سیاست‌های اتخاذشده امیدواریم شاهد یک بازار آرام و بدون تنش در ماه مبارک رمضان باشیم.

شکریه از حضور مستمر گشت‌های بازرسی اتاق اصناف گیلان در میادین تره‌بار سراسر استان سخن گفت و تصریح کرد: برای کنترل نحوه عرضه سبزیجات و صیفی‌جات و نظارت بر قیمت‌ها، بازرسان مقیم اتاق اصناف از ساعت ۳ صبح هر روز در محل میادین حضور دارند و بر نحوه عرضه این اقلام نظارت می‌کنند.

وی گشت‌های مشترک اتاق اصناف، سازمان صمت و تعزیرات حکومتی در سطح میادین تره‌بار گیلان را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: گشت‌های اتاق اصناف با گشت‌های بهداشت، بازرسان اداره کل دامپزشکی و بازرسان نظام صنفی به‌صورت هدفمند عملکرد واحدهای صنفی گیلان را کنترل می‌کنند.

نایب‌رئیس اتاق اصناف کشور وضعیت تولید و عرضه مرغ در بازار استان گیلان را نیز قابل قبول و رضایتبخش اعلام کرد و ابراز داشت: طبق گزارشات ارائه‌شده توسط سازمان جهاد کشاورزی گیلان، هیچ مشکلی در حوزه تأمین مرغ مورد نیاز بازار در ایام ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

رئیس اتاق اصناف استان گیلان با تأکید بر اینکه شرکت پشتیبانی جهاد کشاورزی استان برای توزیع مرغ گرم و حتی مرغ منجمد آمادگی کامل دارد عنوان کرد: با توجه به افزایش جوجه‌ریزی و تولید مرغ در سطح استان گیلان، امیدواریم در ایام ماه مبارک رمضان مشکلی در این زمینه به‌وجود نیاید.

شکریه در پاسخ به این پرسش که آیا در ماه مبارک رمضان احتمال افزایش قیمت کالاهایی نظیر شکر و روغن وجود دارد یا خیر اعلام کرد: خیر، تا آن‌جا که به حیطه کاری اتاق اصناف گیلان مربوط می‌شود هیچ افزایش قیمتی در حوزه اقلام پرمصرف ماه مبارک رمضان در استان رخ نمی‌دهد.

وی تنها عامل احتمالی افزایش قیمت اقلامی نظیر شکر و روغن در ایام ماه مبارک رمضان را تغییرات بیش از اندازه نرخ ارز یا قیمت‌های جهانی این کالاها اعلام کرد و ابراز داشت: در حال حاضر قیمت این گونه اقلام پرمصرف توسط مجموعه اتاق اصناف گیلان کاملاً تحت کنترل است.
 
منبع: تسنیم

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها