کد خبر: ۴۵۵۹۴۴
زمان انتشار: ۱۱:۰۲     ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به کمک ۲۴۰ میلیارد تومان نقدی و غیرنقدی مردم به سیل زدگان کشور، گفت: به دلیل تحریم و مسدود بودن حساب‌های ارزی هلال احمر تاکنون هیچ کمک نقدی خارجی دریافت نکرده ایم.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به ۱۸ اردیبهشت روز هلال احمر، اظهار داشت:‌ در سیل اخیر ۲۴ استان درگیر بودند و تا صبح امروز مردم ۱۵۷ میلیاردتومان کمک نقدی و ۸۳ میلیارد توان کمک غیرنقدی به حساب‌های هلال‌احمر واریز کردند. 

وی با بیان اینکه حادثه سیل اخیر به سیل مهربانی تبدیل شد و اقشار مختلف مردم، سلبریتی‌ها، هنرمندان و ورزشکاران در جمع‌آوری کمک‌ها مشارکت خوبی داشتند، افزود: به ۸۰ تا ۹۰ هزار خانواده بسته‌ای از کمک‌های اولیه مختلف را ارائه داده‌ایم. 

رئیس جمعیت هلال احمر با تأکید بر ضرورت آموزش عمومی به مردم برای مدیریت حوادث، یادآور شد: یکی از راه‌های مؤثر و کم‌هزینه در این خصوص آموزش عمومی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به راهکارهای ارائه آموزش‌های عمومی برای مقابله با حوادث طبیعی، خاطرنشان کرد: هلال احمر قراردادهایی با ارتش و سپاه انعقاد کرد که طی آن به مراکز نظامی مربی‌هایی اعزام شد تا سربازهای حاضر در آن آموزش‌های عمومی لازم را فراگیرند؛ ضمن اینکه بخش‌های درسی را نیز با همکاری آموز ش و پرورش به برنامه درسی دانش‌آموزان اضافه می‌کنیم. 

پیوندی با بیان اینکه تا روز گذشته هلال احمر ۱۵۱ میلیارد تومان از منابع خود در حادثه سیل اخیر هزینه کرده است، متذکر شد: در حادثه زلزله کرمانشاه ۱۹۵۰ روستا درگیر زلزله بودند، اما در شرایط کنونی این مناطق وضعیت قابل قبولی دارند. 

رئیس جمعیت هلال احمر درباره شائبه وجود انبارهای کمک‌های مردمی و عدم توزیع آن بین مردم، تصریح کرد: واقعیت موجود این است که ما با توجه به نیاز منطقه، کمک‌های مردمی را در آن مناطق توزیع می‌کنیم. 

وی درباره حجم کمک‌های خارجی به سیل‌زدگان کشور، بیان داشت: کشورهای مختلف به تناسب خود کمک‌هایی در این خصوص داشته‌اند و کمک‌های غیرنقدی ترخیص شده است، اما کمک های نقدی به دلیل وجود تحریم‌ها دریافت نشده و ما اعتراض رسمی خود را اعلام کردیم.

پیوندی اضافه کرد: حساب‌های ارزی هلال‌احمر مسدود است و تاکنون یک دلار و یورو نیز از این کمک‌ها استفاده نکرده‌ایم و تلاش‌ها برای رفع این مشکل در حال انجام است. 

رئیس جمعیت هلال احمر از خسارت ۴۰ هزار میلیارد تومانی حادثه سیل اخیر در کشور خبر داد و گفت:‌ انتظار داریم کمک‌های مردمی نیز بعد از ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها