کد خبر: ۴۵۶۰۶۲
زمان انتشار: ۱۵:۱۰     ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
صدراعظم آلمان در واکنش به اقدام ایران در توقف برخی از تعهدات برجامی خود، مدعی شد: ایران باید بداند که حفظ و اجرای توافق هسته‌ای در راستای منافع این کشور است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان می‌گوید اتحادیه اروپا خواستار افزایش تنش درباره موضوع برنامه هسته‌ای ایران نیست.

به گزارش رویترز، صدراعظم آلمان همچنین در واکنش به اقدام ایران در توقف اجرای برخی از تعهدات برجامی خود در چارچوب این توافق‌نامه، مدعی شد: «تهران باید بداند که حفظ برجام و اجرای مفاد آن در راستای منافع خودش است».

یک سال پس از خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران و بدعهدی طرف‌های دیگر برجام به ویژه کشورهای اروپایی، سرانجام صبح روز گذشته حسن روحانی، رئیس جمهور کشورمان در پاسخ به این گونه اقدامات، از توقف فروش مازاد اورانیوم غنی شده و آب سنگین خبر داد.

بر این اساس، ایران محدودیت‌های مربوط به ذخیره‌سازی آب سنگین و اورانیوم غنی‌شده را رعایت نخواهد کرد. در عین حال، ایران تهدید کرده است که در مرحله بعد (پس از اتمام مهلت ۶۰ روزه به اروپا برای اجرای تعهدات بانکی و نفتی خود)، توقف بخش‌های دیگری از توافق هسته‌ای را در دستور کار قرار خواهد داد.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها