آمار جشنواره رسانه ای «ابوذر» موجب ارتقای جایگاه رسانه‌ای قم می‌شود
کد خبر: ۴۶۰۸۶۸
زمان انتشار: ۱۲:۰۵     ۱۲ شهريور ۱۳۹۸
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم:
نشست اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره رسانه ای «ابوذر» استان قم با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم برگزار شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از سرویس بسیج رسانه خبرگزاری بسیج از قم، سید موسی حسینی کاشانی در اولین نشست شورای سیاستگذاری جشنواره ابوذر استان قم که درخبرگزاری حوزه برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این جشنواره خاطر نشان ساخت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی برای رسانه‌های قم بسیار موثر خواهد بود، چرا که جایگاه خبر قم دارای جایگاه ویژه‌ای در کشور است؛ وجود و حضور مراکز حوزوی همچون حوزه علمیه، جامعه مدرسین، جامعه المصطفی، دفتر تبلیغات و مراجع تقلید، نشان دهنده جایگاه خاصی است در زمینه خبر و انعکاس خبر چه دربعد کشوری و چه بعد بین المللی جایگاه ویژه‌ای را برای خود در نظر گرفته است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با بیان این که جشنواره گذشته موجب تحرک و ایجاد انگیزه وهمچنین موجب محک زدن رسانه ای‌ها شد، ادامه داد: حضور مراجع و بزرگان حوزه، جشنواره ابوذر را پررنگ جلوه خواهد داد و باید سعی شود در این جشنواره از ظرفیت‌های قم استفاده شود و سطح رسانه قم ارتقای بیشتری پیدا کند.

وی با بیان این که یک جشنواره ارزشی مانند ابوذر در بخش رسانه می‌تواند تاثیر گذار باشد بیان داشت: باید با برنامه ریزی موثر و دقیق در چگونگی برگزاری جشنواره‌های همسو در عرصه رسانه سطح استان را ارتقا دهیم.

حسینی کاشانی با تاکید بر این که در جشنواره ابوذرباید سراغ نکاتی برویم که می‌خواهیم خروجی آثار به آن سمت باشد، گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی یکی از مواردی می‌باشد که می‌تواند با رویکرد‌های متفاوت و سیاست‌های مختلف سطح رسانه‌ای استان را ارتقا دهد.

وی افزود: در سال گذشته برگزاری این جشنواره موجب تحرک و ارتقا انگیزه‌های خبری خبرنگاران و اصحاب رسانه در استان شد، لذا برگزاری چنین جشنواره ارزشی می‌تواند تاثیرگذار باشد.

مدیرکل ارشاد قم ابراز داشت: در کار‌های فرهنگی همیشه سعی داشته باشیم، دنبال کاری باشیم که متکفلی برای این کار تعریف نشده باشد، چه بسا در زمین مانده باشد وهمچنین در یک جشنواره همه توقعات و ابعاد متعدد را نداشته باشیم چرا که تعدد موجب افت کیفیت خواهد شد.

وی تصریح کرد: در بعد آثار باید تعریف قالب با استاندارد‌ها معمول همراه باشد واستاندارد جشنواره مطبوعات حفظ و قالب‌ها نباید دستکاری شوند.

حسینی کاشانی در پایان خاطر نشان ساخت: محور‌ها و موضوعاتی که امروز باید بیشتر در عرصه فرهنگ مد نظر باشد، بیانیه گام دوم انقلاب است که مورد تاکید مقام معظم رهبری است و همچنین باید مباحث روزشهر و موضوعات آزاد نیز مورد توجه قرار گیرد.

مهدی تاجیک رئیس بسیج رسانه استان و رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر قم نیز در ادامه، ضمن اشاره به برگزاری جشنواره ابوذر ابراز داشت: تجربه‌ای که در جشنواره ابوذر سال گذشته بدست آمد نسبت به سال‌های گذشته متفاوت‌تر بوده چرا که هم در مرحله اجرا و همچنین از نظر استفاده از ظرفیت سازمان بسیج و افزایش تعداد شرکت کننده‌ها و آثار دریافتی رضایت بخش بود.

وی تصریح کرد: در جشنواره پیش رو قصد داریم با استفاده از ظرفیت‌های پیش روی استان و همچنین استفاده از ظرفیت فضای مجازی نسبت به تجارب سال‌های گذشته از ابعاد مختلف ساختار، موضوعات و قالب‌ها یک گام جلوتر حرکت کنیم.

رئیس بسیج رسانه استان قم بیان داشت: همچنین در نظر داریم برای این که جشنواره یک خط سیر رشدی و تعاملی داشته باشیم، هدایت و جهت دهی به موضوعات جشنواره را پر رنگ‌تر کنیم و سعی بر این شده در جشنواره پیش رو بر مسئله هدایت و جهت دهی متمرکز شویم که جای این بحث در شورای سیاستگذاری جشنواره است.

سید جواد اشرفی دبیر پنجمین جشنواره تولیدات رسانه‌ای ابوذر استان قم هم گفت: فراخوان جشنواره درباره موضوعات، رشته‌ها و بخش‌های ویژه جشنواره اعلام خواهد شد. همچنان‌که تلاش می‌شود در قالب نشست خبری فرایند برگزاری جشنواره به اطلاع مخاطبان برسد.

در ادامه این نشست، محمدرضا شعبانی راد (معاون اطلاعات و اخبار صداوسیمای مرکز قم)، حجت الاسلام طباطبایی (که به نمایندگی از ابوالقاسم مقیمی مدیرعامل سازمان فرهنگی شهرداری قم آمده بود)، مجید تناور (رئیس قرارگاه فضای مجازی استان قم)، حسن صدرایی عارف (سردبیر خبرگزاری حوزه)، محمد حسین رضایی (مستندساز و مدیر پایگاه خبری ۵۹۸) و سید محمد حسن یزدی نژاد (رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان قم) از دیگر اعضای شورای سیاست‌گذاری مطالبی در راستای جشنواره ارائه نمودند.
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها