کد خبر: ۴۶۴۲۰۳
زمان انتشار: ۱۱:۴۲     ۱۴ آذر ۱۳۹۸
رهبر حزب "آبی و سفید" رژیم صهیونیستی در اظهاراتی خصمانه خواستار افزایش فشار بر ایران شد.
به گزارش پایگاه 598، به نوشته روزنامه اورشلیم پست، بنی گانتز، رهبر حزب "آبی و سفید" رژیم صهیونیستی امروز (پنجشنبه) با اشاره به نامه سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان به دبیرکل سازمان ملل علیه برنامه موشکی ایران، گفت که اکنون زمان تشدید تحریم‌ها علیه ایران است.

گانتز در ادامه سیاست‌های ایران‌هراسی با بیان اینکه از نامه تروئیکای اروپا به سازمان ملل در رابطه با موشک‌های ایران قدردانی می‌کند، مدعی شد که تهران هرگز دست از تلاش خود برای ساخت سلاح کشتار جمعی بر نداشته و ایران تهدیدی علیه صلح و ثبات جهانی است.

وی افزود: اکنون زمان حرکت از حرف به سمت اقدام است. اکنون زمان تشدید هرچه بیشتر تحریم‌ها علیه ایران است.

به گزارش ایسنا، این سه کشور اروپایی در نامه خود خطاب به دبیرکل سازمان ملل مدعی شدند که توسعه برخی از موشک های ایران خلاف قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت است و از او خواستند تا در گزارش بعدی خود درباره برنامه موشکی جمهوری اسلامی اعلام کند که توسعه این موشک ها با قطعنامه شورای امنیت "ناهمخوان" است.

این ادعا در حالی مطرح شده است که قطعنامه ٢٢٣١ تنها از ایران می خواهد از ساخت و توسعه موشک‌های دارای قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای پرهیز کند. ایران نیز بارها تاکید کرده که به دنبال توسعه چنین موشک هایی نیست و برنامه موشکی اش را طبق قوانین بین المللی فقط برای تقویت توان دفاعی خود گسترش می دهد، چراکه این حق هر کشوری است.

این مقام رژیم صهیونیستی نیز در حالی با دستاویز قرار دادن این نامه ادعایی انگلیس، فرانسه و آلمان خواستار تشدید فشارها بر ایران شده است که صهیونیست‌ها خود دارای تسلیحات کشتارجمعی و در حقیقت تنها دارنده زرادخانه هسته‌ای در منطقه هستند اما هرگز این مسئله را نپذیرفته‌اند.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها