کد خبر: ۴۶۵۱۶۶
زمان انتشار: ۲۳:۲۳     ۰۷ دی ۱۳۹۸
رئیس کل دادگستری گلستان گفت:‌ با حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران خوشبختانه 27 واحد تولیدی، دوباره رونق گرفتند و 600 کارگر مشغول به کار شدند.
به گزارش پایگاه 598، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای اداری شهرستان مراوه‌تپه اظهار کرد: این که هر دستگاهی را با دقت بررسی کنیم باید چند نفری دستگیر شوند نشان می دهد در نظارت خوب عمل نمی کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از تکالیف ما به عنوان مسوول، نظارت است، تصریح کرد: اگر مدیران ما نظارت داشته باشند نوبت به دستگاه قضایی و دستگاه‌های امنیتی و انتظامی نمی‌رسد.

* تشکیل پرونده برای مدیرانی که نظارت را جدی نمی‌گیرند

هاشمیان ادامه داد: قبلا فقط کسی که عمل مجرمانه انجام می‌داد برخورد می‌کردیم اما با دستور رئیس قوه قضاییه با کسانی که با کوتاهی در انجام وظیفه و عدم نظات سبب وقوع جرم می‌شوند هم پرونده قضایی تشکیل می‌شود.

وی افزود: پرونده تعدادی از کارکنان دستگاه های اجرایی در محاکم استان در حال رسیدگی است که مهم‌ترین علت وقوع این جرایم، نادیده گرفتن سه اصل پیش‌بینی، پیشگیری و نظارت از سوی مدیران این دستگاه‌هاست.

هاشمیان گفت: دادستان مرکز استان برای مدیران این کارکنان که در نظارت خوب عمل نکردند پرونده تشکیل داد و تعدادی از آنان هفته‌های اخیر احضار شده‌اند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: اینکه به هر دستگاهی مراجعه و بررسی کنیم چند نفری باید بازداشت شوند، نشان از کمرنگی نظارت و پیشگیری در دستگاه‌ها است.

* مسوولان باید تلاش کنند مسیر تولید و سرمایه‌گذاری در استان را هموار کنند

هاشمیان به موضوع حمایت از سرمایه‌گذاری اشاره کرد و گفت: امنیت که مهم‌ترین مولفه سرمایه‌گذاری است در استان وجود دارد و مسوولان باید تلاش کنند مسیر تولید و سرمایه‌گذاری در استان را هموار کنند.

وی گفت: در دستگاه قضایی استان هم تلاش خود را حمایت قضایی از سرمایه‌گذاران به کار گرفته‌ایم و در بازدیدهای میدانی مشکلات واحدهای تولیدی را بررسی و برای رفع آن تلاش می‌کنیم که خوشبختانه از سال گذشته 27 واحد تولیدی، دوباره رونق گرفتند و 600 کارگر مشغول به کار شدند.

رئیس کل دادگستری گلستان به انتخابات پیش‌رو هم اشاره کرد و گفت: همه باید برای برگزاری انتخابات پرشور و سالم در استان تلاش کنیم.

هاشمیان افزود: اگر کاندیداها دو اصل معرفی صادقانه خود به مردم و خودداری از تخریب سایر کاندیداها را رعایت کنند انتخابات سالم و پرشوری خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه تخریب جرم است و دستگاه قضایی هم برخورد می‌کند، گفت: با کسانی که برای رسیدن به کرسی مجلس، دستاوردهای 40 ساله انقلاب را تخریب می‌کنند، بدون اغماض برخورد می‌کنیم.

* پایگاه اطلاع‌رسانی دادگستری کل استان گلستان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها