کد خبر: ۴۶۵۸۸۳
زمان انتشار: ۱۱:۲۲     ۱۹ دی ۱۳۹۸
سازمان هواشناسی تشریح کرد؛
کارشناس هواشناسی گفت: امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب کشور، مناطقی از جنوب‌غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی، دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و از اواخر وقت امروز در جنوب کشور بارندگی خواهیم داشت. بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق، رگبار و وزش باد خواهد بود.
به گزارش پایگاه 598، کبری رفیعی کارشناس هواشناسی گفت: امروز در ارتفاعات استان تهران شاهد بارش باران و برف خواهیم بود و حداکثر دمای امروز این استان به ۹ درجه و حداقل دما صبح فردا به ۴ درجه بالای صفر خواهد رسید.

 رفیعی اظهار داشت: امروز در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب کشور، مناطقی از جنوب‌غرب، دامنه‌های زاگرس شمالی، دامنه‌های البرز مرکزی و غربی و سواحل مرکزی و غربی دریای خزر و از اواخر وقت امروز در جنوب کشور بارندگی خواهیم داشت. بارش‌ها در مناطق سردسیر و مرتفع به شکل برف و در مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق، رگبار و وزش باد خواهد بود.

وی در خصوص وضعیت جوی روز جمعه گفت: در شمال‌غرب، غرب و جنوب غرب کشور بارش خفیف خواهیم داشت و برای سایر مناطق کشور بارش برف، باران پیش‌بینی شده است.
او اشاره کرد: بارش رگبار، احتمال ریزش تگرگ و وزش باد در مناطق جنوبی وجود دارد. شدت بارش‌ها فردا به نیمه جنوبی کشور می‌رسد و روز شنبه به جز نوار غربی و استان‌هایی که در دامنه جنوبی البرز واقع شده‌اند، در سایر مناطق کشور شاهد ادامه بارش برف و باران خواهیم بود.

رفیعی افزود: روز شنبه بارش‌ها به نیمه شرقی کشور، سواحل مرکزی و غربی دریای خزر خواهد رسید و روز یکشنبه سواحل شمالی و نوار شرقی بارش‌های پراکنده را شاهد خواهد بود.

این کارشناس هواشناسی در خصوص شرایط دمایی شهر‌های کشور در روز آینده خاطرنشان کرد: فردا شاهد کاهش دما بین سه تا پنج درجه در مناطق شمال غرب و غرب کشور و بین دو تا سه درجه در مناطق البرز جنوبی و نواحی مرکزی کشور خواهیم بود. ضمن این که صبح شنبه برای استان‌های شرقی کشور نیز سه تا هفت درجه کاهش دما پیش بینی شده است.

رفیعی با تاکید بر این که روز‌های جمعه و شنبه خلیج فارس و دریای عمان مواج خواهد بود گفت: با توجه به اخطاریه‌ای که سازمان هواشناسی ابلاغ کرده است و همین‌طور بارش‌هایی که به شکل رگباری در جنوب کشور پدید خواهد آمد، آب‌گیری معابر عمومی، بالا آمدن سطح رودخانه و مسیل‌ها و سیلابی شدن آن‌ها و در مناطق سردسیر و کوهستانی لغزندگی جاده‌های کوهستانی و همین طور گردنه‌های برف‌گیر پیش بینی شده است.

وی در پایان گفت: سردترین مرکز امروز صبح استان کرمان با دمای حداقل شش درجه زیر صفر بوده و بعد از کرمان مراکزی مانند تبریز، ارومیه، مشهد و بیرجند دمای سه درجه زیر صفر را تجربه کرده‌اند در حالی که گرم‌ترین مرکز استان روز گذشته بندرعباس با دمای حداکثر ۲۵ درجه بالای صفر بوده است.

منبع:میزان
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها