آخرین اخبار
کد خبر: ۴۶۶۶۷۰
تاریخ انتشار: ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۴
نمایندگان مردم در مجلس با استعفای داریوش اسماعیلی نماینده سروستان موافقت کردند.
به گزارش پایگاه 598، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه هشتم بهمن) قوه مقننه با تقاضای استعفای داریوش اسماعیلی نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه به منظور تصدی در معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت با 167 رأی موافق، 9 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 194 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

داریوش اسماعیلی درباره علت استعفای خود، گفت: از آنجایی که معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، مدیرعامل یک شرکت صنعتی شده است، ضرورت داشت که وزیر صمت، فرد جدیدی را برای تصدی این سمت انتخاب کند و پیشنهاد پذیرش این سمت به بنده داده شد.

وی درباره سوابق تحصیلی و اجرایی خود، اظهار داشت: بنده فارغ‌التحصیل رشته زمین‌شناسی با گرایش معدن هستم و در دوران نمایندگی مجلس، رئیس کمیته معدن کمیسیون صنایع و معادن و همچنین ناظر مجلس در شورای عالی معادن بوده‌ام.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: برای آقای داریوش اسماعیلی آرزوی توفیق می کنم زیرا ایشان یکی از همکاران خوب و فعال ما بودند.

رئیس مجلس اظهار داشت: معاونت معادن در وزارت صنعت، معدن و تجارت مسئولیت مهم و پراهمیتی است، ان شالله آقای اسماعیلی در این مسئولیت موفق باشند.

به گزارش تسنیم؛ مطابق ماده90 قانون آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، هر نماینده که اعتبارنامه او به تصویب رسیده است مى‏ تواند از مقام نمایندگى استعفا دهد. پذیرش استعفا موکول به تصویب مجلس است.

منبع:تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: