کد خبر: ۴۶۹۷۰۵
زمان انتشار: ۱۱:۵۹     ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به فقرا و نیازمندان در ماه مبارک رمضان تأکید کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایسنا: رئیس شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم توجه به فقرا و نیازمندان در ماه مبارک رمضان تأکید کرد.

 محسن هاشمی صبح امروز در ابتدای جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حلول ماه مبارک رمضان گفت: ماه رمضان امسال متفاوت از سال‌های گذشته است و امیدوارم مردم با سلامتی این ماه را پشت سر بگذارند.

وی با بیان این که یکی از ویژگی‌های ماه رمضان توجه به نیازمندان و فقرا است، تصریح کرد: در این شرایط اقتصادی که کرونا مشکلات معیشتی را دو چندان کرده لازم است که توجه بیشتری به فقرا داشته باشیم و به همین دلیل از همه مردم به خصوص شهرداری تهران می‌خواهم که به موضوع فقرا توجه کند.

هاشمی همچنین با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز شوراها گفت: لازم است که این روز را به خانواده 110 هزار نفری شوراهای شهر و روستا تبریک بگویم؛ اما دقت داشته باشید از دوره پنجم شورا تنها 16 ماه باقی مانده و لازم است که با توجه به اعتماد بی سابقه مردم، مدیریت شهری را در این دوره باقی مانده ارتقاء دهیم و مطالبات شهروندان را پاسخ دهیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که از دولت و دست اندارکاران کشور می‌خواهم که براساس قانون اساسی اختیارات داده شده را به این نهاد مردمی بیش از بیش قرار دهند تا بتوانیم به وظایف محلی خود عمل کنیم، ادامه داد: همانطور که می‌دانید هنوز دو سوم اختیارات شوراها به مدیریت شهری تفویض نشده است و این مسئله سبب شده که ما نتوانیم بسیاری از مطالبات مردمی را پاسخ دهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم ورود سرمایه‌های شهرداری به بورس گفت: سرمایه‌های عظیم شهر تهران در بازار سرمایه باید وارد شود که هم مدیریت بهتر شده و هم سرمایه‌های شهر حفظ شود.

هاشمی افزود: امروز شهردار تهران یک لایحه دو فوریتی با موضوع ارائه بسته محرک اقتصادی در شرایط بحران کرونا ارائه می‌کند که از وی خواستیم با توجه به این که می‌خواهد در ستاد ملی کرونا شرکت کند، در ابتدای جلسه این دو فوریت را تشریح کند؛ چرا که احتمالا در مورد ترافیک تهران در جلسه امروز ستاد ملی کرونا صحبت می‌شود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها