کد خبر: ۴۷۰۴۵۲
زمان انتشار: ۱۳:۳۳     ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹
سعید نمکی در مورد بازگشایی تعدادی از اماکن مقدسه گفت: مردم روی مرا در مقابل بقیه همکارانم سفید کردند و به جز یک مورد بقیه حداکثر پروتکل‌ها را رعایت کردند.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه هیان دولت در مورد بازگشایی تعدادی از  اماکن مقدسه گفت: ما از دید بعضی همکاران، تصمیم بسیار سخت و پرریسکی در رابطه با بازگشایی مساجد و حضور مومنین برای شب‌های احیاء گرفتیم که دیشب اولین شبی بود که تجربه کردیم. از روز اول همکاران ما ایراداتی داشتند.

نمکی اضافه کرد: با جلسه‌ای که داشتیم و پروتکل‌هایی که برای شهرهای سفید و غیرسفید در سراسر کشور داشتیم و سعی کردیم ایرادات را مرتفع کنیم و با پروتکل‌های سخت‌گیرانه جدیدی با حضور امور مساجد، عزیزان ما در قسمت‌هایی که مدیریت مراکز مذهبی را دارند، ستاد نماز جمعه و بسیج مساجد، هیئت امنای مساجد و برخی از اماکن متبرکه در قسمت‌هایی که قرمز تلقی نمی‌شدند تصمیماتی اتخاذ شد.

وزیر بهداشت اظهار داشت: مردم روی مرا در مقابل بقیه همکارانم سفید کردند و به جز یک مورد، بقیه حداکثر پروتکل ها را رعایت کردند.مردم نشان دادند با عظمت، انضباط و رعایت اصول و پروتکل‌های بهداشتی این مراسم را برگزار کردند.

نمکی خاطر نشان کرد: همکارانی را به سطح شهر و استان‌های دیگر فرستاده بودم که بررسی کنند، گزارشاتی که امروز همکاران ما آوردند به جز یک مورد در یکی از شهرستان‌ها که چای را بیرون از مسجد گذاشته بودند و خلاف بود و قرار نبود پذیرایی داشته باشیم بقیه در حداکثر رعایت اصول این مراسم را برگزار و دل ما را برای  استمرار  این بازگشایی گرم‌تر کردند.

وی ادامه داد: : ما امروز نامه‌ای خدمت عزیزان در وزارت ورزش و جوانان می‌فرستیم که در شهرهای غیر قرمز و نسبتاً پرخطرتر هم ورزش‌های انفرادی بتوانند برقرار شوند.

وزیر بهداشت بیان داشت: همچنین در رابطه با وضع رستوران‌ها و بقیه کسب و کارها جلساتی برگزار می‌کنیم که ان‌شاءالله بتوانیم در خرداد ماه بقیه کسب و کارها را نیز راه اندازی کنیم.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها