کد خبر: ۴۷۰۵۸۴
زمان انتشار: ۱۳:۰۴     ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹
سخت گیری‌های قانونی برای فرزند خواندگی، پای دلالان را به تامین خواسته خانواده‌ها باز کرده است.

به گزارش پایگاه 598، روزنامه خراسان نوشت: سخت گیری‌های قانونی برای فرزند خواندگی، پای دلالان را به تامین خواسته خانواده‌ها باز کرده است.

دست و زبانم می لرزید، اما باید نقشم را خوب بازی می کردم... بوق سوم که می خورد، آقای «دلال» پاسخ می دهد؛ * بله، بفرمایید در خدمتم.

- سلام آقا، خوبید؟ وقتتون بخیر! می تونم چند دقیقه مزاحمتون بشم؟!

*بله بفرمایید در خدمتم...

- من و همسرم مشکلی داریم و صاحب فرزند نمی شیم، پیگیری های زیادی هم برای درمان انجام دادیم که تقریبا به نتیجه نرسیدیم. چند وقتی هست که به فکر افتادیم از بهزیستی بچه بگیریم که اون هم هنوز به دلیل پیچ و خم هاش نشده... یکی از دوستانم گفت با شما تماس بگیرم، نمی دونم شماره رو درست گرفتم؟

* آها بله متوجه ام، من در خدمت شما هستم...

- پس درست گرفتم خودتون هستید که...

* بله در خدمتم.

- ببینید من همسرم خیلی حساس هست روی این موضوع. یک نوبت هم از بهزیستی اقدام کردیم ولی خب کار کمی سخت پیش میره... میشه بگید شرایط شما چی هست؟ ما چطور می تونیم با واسطه شما فرزنددار بشیم؟

* ببینید خیلی صریح بگم شما شرایط مالی تون باید خیلی مناسب باشه، یه جورایی دستتون باید خیلی به دهانتون برسه...

- آها متوجه ام. من مشکل مالی ندارم... فقط یک سوال؛ نوزادهایی که شما برای «فروش!» دارید، سن و سالشون چقدر هست؟ و این که موضوع شناسنامه بچه چی میشه؟

*خب ببین این کار ما هم غیرقانونیه ولی خب شبیه روال بهزیستی هست. منتها بهزیستی پروتکل هایی گذاشته‌ که کار رو سخت کرده ولی با سیستمی که ما داریم خیلی راحت شما صاحب بچه میشی... برای شناسنامه هم چند مدل هست، این که خودت پیگیری کنی تقریبا هشت ماه زمان می بره، اگر بدی به وکیل 20 میلیون می گیره برات یک ماهه شناسنامه رو درست می کنه. یک مدل دیگه هم هست که ولادت محوره؛ یعنی از همون توی بیمارستان کار انجام میشه و من قانونی برات کار رو درست می کنم

- سن و سال بچه ها رو نگفتی...

*آها، معمولا زیر یک ماه. از دوسه روز بگیر تا یک ماه. اونایی که بالای یک ماه هستند، احتمالا پدرومادر دیر به فکر فروش افتادند، یا نتونستند مشتری پیدا کنند...

- ببخشید مبلغی که من باید پرداخت کنم چقدره؟

* ببین گفتم که باید دستت خیلی به دهانت برسه...

- می تونم بپرسم چقدر؟ در ضمن من دوست دارم دختر داشته باشم...

*ای جانم، ولی خب دختر معمولا قیمتش بالاتره.

-مبلغ رو نگفتید...

* آره مشکلی نیست، ببین قیمت بچه رو به گرونیه... اگه می خوای اقدام کنی اصلا نباید معطل کنی، وضعیت بازار رو که میدونی چطوریه! سکه چطور پنج میلیون بود، الان شده هفت تومان؟! دلار هم همین طور...! خلاصه این گرونی ها قیمت بچه رو برده بالا. قیمت همین طور داره میره بالا مثل سکه و دلار و این چیزا...

- حالا چقدر هست...؟ قیمت پسر چند، دختر چند؟!

* 35 تا 45 میلیون

- ببخشید اول باید بیعانه بدم؟ روال کار چطور هست؟

* ببین آقا هر جا دیدی و شنیدی توی این کار «بیعانه بگیر» هست و ازت بیعانه خواستند، شک نکن که کلاهبرداریه!

- یعنی پول رو یک جا می گیرید؟ بعد چطور...

* ببین داداش من! شما پول رو یک جا واریز می کنی به حساب، من بچه رو میذارم توی بغلت. به همین راحتی! شما میری دنبال زندگیت، پدرومادر بچه هم میرن دنبال کارشون.

-پس اول بیعانه نمی گیرید؟

* نه. ببین شما چطور میری مغازه ماست بخری؟! پول رو میدی به ماست فروش، ماست رو می گیری. درسته؟

- بله، متوجه شدم...

*مبلغ که واریز بشه من بچه رو میذارم توی بغلت...

-یک سوال دیگه، ببخشید من از بین چند تا نوزاد، می تونم انتخاب کنم؟

(این سوال را یک بار دیگر هم می پرسم، اما پاسخ صریح نمی دهد...)

-فقط یک نکته مهم، شما چطور تضمین می دید که ارتباط پدرومادر بچه، با ما قطع میشه؟ یعنی ممکنه فردا روز پدرومادر پشیمون بشن بیان سراغ ما؟

* این که اصلا و ابدا. اصلا چنین چیزی ممکن نیست من به اندازه این که از این مورد خاطر جمعم که دست اون ها به شما نمی رسه، توی هیچ موضوع دیگه ای از این ماجرا مطمئن نیستم. اصلا شما و پدر ومادر بچه همدیگه رو نمی بینید. ببین شما من رو هم نمی بینی...! ببین یعنی «بچه» سه چهار دست می چرخه، خاطرت جمع باشه هیچ مشکلی پیش نمیاد...

- بالاخره این موضوع برام مهمه، نمی خوام بعد از بچه دار شدن استرس این رو داشته باشم که صاحب اصلی بچه بیاد سراغمون...

*ببین اصلا یک چیزی بهت بگم که خیالت جمع باشه این سه چهار دست که این وسط واسطه اند، مدام خط های تلفن شون رو عوض می کنند، ضمن این که با رابطه هایی که دارند چهار تا پنج میلیون میدن و خط های بدون نام برای خودشون می خرند. متوجهی چی می گم؟! خلاصه این که خانواده ای بخواد پیگیری کنه که به بچه اش برسه زیر صفره. یعنی مطمئن ترین قسمت این ماجرا همین قسمته. من دست روی قرآن میذارم که کسی، کسی رو نمی تونه پیدا کنه. ببین حتی شما هم پشیمون بشید نمی تونید بچه رو به پدرومادرش پس بدید و پدرومادر اصلی هم پشیمون بشن، اصلا نمی تونن شما رو پیدا کنن.

- راستش دلم روشنه که از طریق شما ما نتیجه بگیریم ولی گفتم که همسرم حساسه و می خواد اون پدر ومادر رضایت داشته باشن و این که واقعا اون پدرومادر امکان تربیت فرزندشون رو نداشته باشن و ما به جای اون ها این کار رو انجام بدیم... میشه بدونم از این مبلغ چقدر دست اون پدرومادر رو می گیره؟ شاید خودم بتونم بیشتر کمکشون کنم، شاید این طوری دلم آروم تر بشه...

* ببین این چند وجه داره و عدد مشخصی نداره. شما میشید مصرف کننده. اگر من به عنوان واسطه مستقیم با پدر ومادر مرتبط باشم، طبیعتا سهم اون ها و من بیشتر میشه. یعنی این ماجرا خودش یک قیمت متعارف داره. مثلا اگر من به شما قیمت بچه رو میگم 43 میلیون، اگر من خودم از واسطه گرفته باشم، به من دو میلیون می رسه ولی اگر از پدرومادر اصلی گرفته باشم، بیشتر از دو میلیون داره و بستگی به این داره که من با پدرومادر چقدر قرارداد کرده باشم. خلاصه این که عدد مشخصی نداره که چقدر به پدرومادر اصلی می رسه، یک وقت ممکنه از این حدود 40 میلیون یا 30 میلیون به خانواده اصلی برسه یک وقت هم ممکنه 10 میلیون برسه. یعنی می خوام بگم عدد مشخصی نداره.

- من چطور می تونم بچه ها رو ببینم؟ امکان داره عکس بچه ها رو برام بفرستی؟

* آره، احتمالا بتونم عکس چند تا از بچه هایی رو که قبلا واگذار شدن برات بفرستم.آره اصلا برات همین ها رو می فرستم، موردهای جدید توی این عکس هایی که برات می فرستم نیست. در ضمن این رو هم بدون که همیشه تعداد متقاضی های بچه از تعداد بچه ها بیشتره. مگر این که شرایط خاصی پیش بیاد، مثل همین اسفند که همه درگیر کرونا بودند، متقاضی کم شده بود و قیمت حتی به 25 میلیون هم رسید... ببین بذار درباره حلال زادگی بچه هم بهت بگم؛ عمدتا بچه های رابطه های نامشروع به تولد نمی رسند، این یک پیش فرض کلی هست. اما این بچه ها بیشتر به خاطر فقر و نداری خانواده ها به فروش می رسند. واقعا ما خودمون هم نمی تونیم آمار دقیق بگیریم که این بچه ها که خرید وفروش میشن وضعیت شون چطور هست چون اون قدر واسطه توی واسطه هاست که من هم به عنوان یک واسطه اصلا نمی دونم کی از کجا اومده...


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها