کد خبر: ۴۷۱۱۸۷
زمان انتشار: ۰۹:۴۸     ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
دموکراسی، حقوق بشر و آزادی بیان آمریکایی!
افسر پلیس در نهایت بی‌توجهی حتی پس از بیهوش شدن مرد سیاه‌پوست، زانوی خود را از گردن او برنمی‌دارد و وقتی این کار را می‌کند که کادر اورژانش برای انتقال بدن بیهوش او سر می‌رسند.

به گزارش پایگاه 598، دستگیری خشن یک مرد سیاه پوست از سوی پلیس در شهر "مینیاپولیس" در ایالت "مینه سوتا" آمریکا بار دیگر منجر به مرگ یک فرد رنگین پوست شد.

به گزارش عصرایران، غروب دوشنبه در جریان دستگیری یک مظنون در شهر مینیاپولیس آمریکا، خشونت پلیس منجر به مرگ فرد تحت بازداشت شد.

روز سه‌شنبه  فیلمی طولانی از صحنه دستگیری یک مرد سیاه پوست منتشر شد که نشان می‌دهد زانوی پلیس به مدت 7 دقیقه روی گردن فرد مظنون قرار داشته است.

مرد رنگین پوست 40 ساله که "جورج فلوید" نام داشته، پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

فشار زانوی پلیس آمریکا مرد سیاه پوست را کُشت (+عکس)

در فیلم مرد رنگین پوست در برابر فشارهای زانوی پلیس، می‌گوید توان کشیدن نَفَس ندارد، اما افسر پلیس توجهی به این موضوع نشان نمی‌دهد.

پلیس صبح سه شنبه در روایت خود از حادثه گفته است در پی دریافت گزارش‌هایی مبنی بر استفاده یک مرد رنگین پوست از اسناد جعلی به محل اعزام شده و مرد مزبور را در حالت مستی در داخل خودرو یافته و به او دستور داده از خودرو پیاده شده و خود را تسلیم کند.

"جان الدر" سخنگوی پلیس مینیاپولیس در نشست خبری (سه‌شنبه) درباره این حادثه گفت :" پس از بیرون آمدن از خودرو  او در مقابل ماموران مقاومت کرد ولی ماموران پلیس توانستند او را خوابانده و به دست او دستبند بزنند که ناگهان متوجه شدند او مورد پزشکی پیدا کرده است."

بنا به روایت سخنگوی پلیس، ماموران پس از متوجه شدن وخامت حال این مرد سریعا با مرکز فوریت‌های پزشکی تماس گرفته و او را با آمبولانس به بیمارستان انتقال دادند، اما جورج فلوید در بیمارستان درگذشت.

فشار زانوی پلیس آمریکا مرد سیاه پوست را کُشت (+عکس)

دیشب  فیلم 9 دقیقه‌ای از طریق فیسبوک در شبکه‌های اجتماعی ودر نهایت رسانه‌ها منتشر شد. در این ویدئوی 9 دقیقه ای که فردی از نزدیک گرفته نشان می دهد یک افسر سفیدپوست در حال فشار دادن زانوی خود به گردن فلوید در پشت یک ماشین است و فلوید به طور مرتب ناله کرده و می‌گوید که نمی‌تواند نَفَس بکشد.

بعد از حدود 5 دقیقه ناله و فریاد فلوید، جرکت او قطع می‌شود و به نظر می‌رسد که بیهوش شده است.

 در این لحظه مردم دور آنها جمع می‌شوند و از افسران پلیس می‌خواهند تا نبض او را بگیرند، اما با وجودی که فلوید بیهوش شده بود افسر سفید پوست همچنان زانوی خود را از گردن فلوید برنمی‌دارد و وقتی این کار را می‌کند که کادر اورژانس برای بردن فلوید بیهوش به بیمارستان سر می‌رسند.

این نخستین بار نیست که رفتارهای خشن پلیس آمریکا به ویژه در مواجهه با رنگین پوستان در صحنه‌های بازداشت خشن مظنونان، منجر به مرگ آنها می‌شود.

رنگین پوستان آمریکا تاکنون بارها با تظاهرات مختلف و حتی با برپایی آشوب از رفتار تبعیض‌آمیز و خشن پلیس آمریکا با رنگین پوستان، انتقاد کرده‌اند.

فشار زانوی پلیس آمریکا مرد سیاه پوست را کُشت (+عکس)

پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) اعلام کرده مشغول تحقیق درباره علت واقعی مرگ "جورج فلوید" است.

"ایلهان عمر" نماینده دموکرات شهر  مینیاپولیس در کنگره آمریکا خواستار رسیدگی فوری وزارت دادگستری آمریکا به این پرونده شده است.

"جاکوب فرِی" شهردار مینیاپولیس امروز در واکنش به این واقعه گفت:" سیاه بودن در آمریکا نباید یک مجازات اعدام باشد...آنچه که (درویدئو) دیدیم وحشتناک است."

او همچنین در توییتی خبر از اخراج 4 مامور خاطی پلیس به خاطر مرگ جورج فلوید داده است.؛اتفاقی کم سابقه که حاکی از میزان تاثیر این حادثه در افکار عمومی است.

جمع شدن مردم در محل جان باختن جورج فلوید 40 ساله زیر فشار زانوی افسر پلیس در صبح شب حادثه/ عکس: استار تریبون

فشار زانوی پلیس آمریکا مرد سیاه پوست را کُشت/4 مامور پلیس اخراج شدند (+عکس)

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها