کد خبر: ۴۷۱۲۲۹
زمان انتشار: ۰۹:۴۸     ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
بررسی رفتار گسلی که منجر به دو زلزله اخیر تهران شد؛
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران از رصد رفتار گسل مشا خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، رضا کرمی محمدی با اشاره به زلزله چهار ریشتری که ظهر روز چهارشنبه هفتم خرداد ماه تهران را تحت تاثیر قرار داد، گفت: این زلزله در ادامه همان زلزله 5.1 ریشتری بامداد جمعه 19 اردیبهشت ماه بود و طبق نظر کارشناسان به نوعی پس لرزه همان زلزله بود که بر روی همان گسل قبلی یعنی گسل مشا به وقوع پیوسته است.

وی با بیان اینکه رفتارهای گسل‌های پایتخت به طور مداوم از سوی مدیریت بحران رصد می‌شود، گفت: با توجه به حساسیتی که در مورد گسل مشا وجود دارد، رفتار این گسل به طور ویژه تحت رصد است و تمام لرزه‌های آن ثبت شده است.

کرمی محمدی در مورد اینکه آیا می‌توان با توجه به رفتار گسل مشا احتمال زلزله‌ای قوی‌تر در تهران را پیش‌بینی کرد، اظهارکرد: واقعیت این است که زلزله قابل پیش بینی نیست و هرآنچه که در مورد وقوع زلزله گفته می‌شود اگر همراه با تاریخ و زمان دقیق باشد، قطعا نادرست است. اما وقتی گفته می‌شود که احتمال وقوع زلزله وجود دارد این یک گزاره مهم و قابل توجه است؛ چرا که اساسا با توجه به بررسی‌ها و آثار و اسناد به جا مانده طی چندین قرن این احتمال وجود دارد که زلزله نسبتا شدیدی در تهران رخ دهد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری تهران ادامه داد: همین احتمال وقوع زلزله در تهران باید منجر به ارتقا آمادگی شهروندان شود. لازم است که آموزش‌ها و بایدها و نبایدها از سوی خانواده و از طریق رسانه‌ها بارها و بارها مرور شود. اینکه صرفا نگران زلزله باشیم و کاری نکنیم دردی را دوا نخواهد کرد، بلکه لازم است برای مواجهه با زلزله در تهران آماده باشیم.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها