کد خبر: ۴۷۱۲۶۸
زمان انتشار: ۱۳:۰۵     ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
ارتش لبنان اعلام کرد، از حق آزادی تظاهرات و بیان مسالمت آمیز عقاید حمایت می‌کند اما در عین حال اجازه نمی‌دهد مقرهای رسمی و نهادهای دولتی و غیر دولتی مورد حمله قرار گرفته و آسیب ببینند.
به گزارش پایگاه 598، ایسنا نوشت: ارتش لبنان اعلام کرد، از حق آزادی تظاهرات و بیان مسالمت آمیز عقاید حمایت می‌کند اما در عین حال اجازه نمی‌دهد مقرهای رسمی و نهادهای دولتی و غیر دولتی مورد حمله قرار گرفته و آسیب ببینند.

سایت المیادین، این ارتش با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای مسلح تمامی تدابیر و اقدامات لازم را برای حفاظت از حق تظاهرات مسالمت آمیز، حفاظت از تظاهرکنندگان و امنیت آنها و ممانعت از حمله به نهادهای دولتی و مقرهای رسمی به کار می‌گیرند.

تظاهرکنندگان لبنانی شامگاه جمعه در مقابل مقر وزارت کشور در بیروت تجمع کرده و هنگام حرکت در یک تظاهرات مسالمت آمیز در مقابل کاخ عین التینه، محل اقامت نبیه بری، رئیس پارلمان لبنان، مورد حمله گروهی از اشخاص قرار گرفتند و در پی درگیری خودروهای آنها نیز آسیب دید.

تظاهرکنندگان تردد خودروها را در مقابل مقر وزارت کشور متوقف کرده و شعارهایی علیه سیاستمداران لبنان و قدرت حاکم سر داده و آنها را عاملان فروپاشی اقتصادی کشور خواندند.

در این تجمع اعتراض آمیز در حالی که نیروهای امنیتی تلاش داشتند معترضان را از ورودی اصلی وزارت کشور به سمت خیابان "الحمرا" متفرق کنند، درگیری‌هایی میان پلیس و نیروهای ضد شورش و تظاهرکنندگان صورت گرفت.

شبکه "ال‌بی‌سی" در همین راستا اعلام کرد، در جریان درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و گروهی از معترضان لبنان هنگام رفتن به سمت محل اقامت نبیه بری سه تن زخمی و حدود ۱۰ خودرو آسیب دیدند.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها