کد خبر: ۴۷۱۷۹۰
زمان انتشار: ۱۱:۳۸     ۲۱ خرداد ۱۳۹۹
بر اساس آنچه عباس تابش خطاب به معاون وزیر صمت پیشنهاد داده است، قرار شد قیمت تایرهای ایرانی به‌صورت رسمی ۳۰درصد افزایش یابد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از رکنا: بر اساس نامه‌ای که عباس تابش، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به محمدرضا کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت نوشته است، این سازمان به منظور جلوگیری از بروز هرگونه اخلال در روند تامین و توزیع و به‌هم‌ریختگی قیمت‌ها در سطح بازار لاستیک کشور، پیشنهاد افزایش ۳۰درصدی قیمت‌ به صورت علی‌الحساب را به معاونت بازرگانی داخلی این وزارتخانه داده است.

براساس این نامه که نسخه‌ای از آن نیز در اختیار روزنامه «دنیای‌خودرو» قرار دارد، ‌رئیس سازمان حمایت در تاریخ ۱۹خرداد ماه این پیشنهاد را به معاون بازرگانی داخلی وزارت صمت داده و خواستار تعدیل قیمت تایرهای داخلی شده است. درحالی که انجمن صنفی صنعت تایر ایران در نامه‌ای به تاریخ هفدهم اردیبهشت امسال درخواست افزایش قیمت‌ها را داده بود؛ افزایش قیمت بین ۱۰تا ۷۴درصد که البته برای تایرهای رادیال سواری افزایش ۵۴درصدی پیشنهاد شد. بااین‌حال و باتوجه به شرایط درنظرگرفته‌شده توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و همچنین ستاد تنظیم بازار، میزان دقیق افزایش قیمت‌ها به ارائه اطلاعات و اسناد بهای تمام‌شده شرکت‌های تولیدکننده منوط شد.

البته شرکت‌های تولیدی باید مواد اولیه واردشده با ارز دولتی را تبدیل به تایر و تایرهای تولیدی را نیز با نرخ قبلی در بازار عرضه کنند.

حال بر اساس آنچه عباس تابش خطاب به معاون وزیر صمت پیشنهاد داده است، قرار شد قیمت تایرهای ایرانی به‌صورت رسمی ۳۰درصد افزایش یابد. البته میزان دقیق افزایش قیمت تایر زمانی انجام می‌شود که شرکت‌های تایرساز اسناد و مدارک کامل خود را به سازمان حمایت اعلام کنند تا پس از بررسی‌های دقیق، قیمت هر برند ایرانی توسط دفتر بررسی قیمت سازمان حمایت محاسبه و مشخص شود. بنابراین باید به‌زودی منتظر افزایش ۳۰درصدی قیمت‌ها بود که البته به ادعای تایرسازان تنها بخش کوچکی از افزایش هزینه‌هایشان مانند حقوق و دستمزد را پوشش خواهد داد.

درحال‌حاضر مهم‌ترین چالش این صنعت حذف مواد اولیه وارداتی تولید تایر از لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی است که این امر به‌صورت میانگین هزینه‌ها و سرمایه در گردش تایرسازان را تا ۴برابر افزایش می‌دهد.نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها