کد خبر: ۴۸۱۸۲۵
زمان انتشار: ۱۴:۵۳     ۲۴ آذر ۱۳۹۹
پنج عضو شورای شهر تهران در تذکری به نهاد ریاست جمهوری خواستار عمل به تعهدات قانونی خود در قبال مدیریت شهری شدند و نسبت به تلاش آن نهاد برای لغو محدودیت ارتفاعی ساخت و ساز در محله جماران انتقاد کردند.
به گزارش پایگاه 598، محمد سالاری، محمد جواد حق شناس، حسن خلیلی آبادی، حجت نظری و مجید فراهانی، پنج عضو شورای شهر تهران در تذکری به نهاد ریاست جمهوری خواستار عمل به تعهدات قانونی خود در قبال مدیریت شهری شدند و نسبت به تلاش آن نهاد برای لغو محدودیت ارتفاعی ساخت و ساز در محله جماران انتقاد کردند.

در متن این تذکر که به هئیت رئیسه شورای شهر تهران ارائه شده، آمده است:

اعضای شورای پنجم شهر تهران، ریاست شورا و شهرداران منتخب این دوره شورا، در مکاتبات متعدد و مستمر نسبت به ایفای تعهدات دولت و نهاد ریاست جمهوری در رابطه کمک به مدیریت شهری برای توسعه حمل و نقل عمومی و ریلی، تأمین اتوبوس و نیز ایفای تعهدات قانونی دولت نسبت به ارائه بسته‌های تشویقی برای تسریع بازآفرینی شهری و نوسازی و بهسازی بافت‌های فرسوده و کمک سازمان‌ها و نهادهای خدمت رسان دولتی به مالکین املاک واقع در بافت فرسوده و نیز احیای سند مجموعه شهری برای صیانت و حفاظت از حریم شهر تهران و شهرهای اقماری، کمک دولت به برون‌سپاری اختیارات خود به نهاد مدیریت شهری و افزایش سهم شهرداری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده و ده‌ها موارد دیگر خواستار تصمیم گیری و اقدامات عملی دولت شده‌اند اما متاسفانه تاکنون در این موارد پاسخی به مدیریت شهری و اعضای شورا داده نشده و اقدامات عملی نیز مطابق با تعهداتی که دولت دارد، صورت نگرفته است.

حال جای شگفتی و تعجب است که پس از تخریب و جمع آوری ستون‌های طبقه سوم ملک متعلق به نهاد ریاست جمهوری واقع در محله جماران (خیابان حسنی کیا) که به صورت متخلفانه و بدون پروانه ساخت، اجرا شده بود یکی از دغدغه ها و اولویت‌های اصلی دفتر نهاد ریاست جمهوری در اولویت قرار دادن درخواست‌های مربوط به موضوع کمک به حذف محدودیت ارتفاع در ساخت و ساز در این محله شده است و طی مکاتباتی به انحاء مختلف نسبت به عملکرد شهرداری تهران و منطقه اعتراض شدید کرده‌اند و تحرکاتی نیز در سطح محله جماران برای دغدغه مند کردن و مخالفت با  محدودیت ارتفاع در محله قدیمی جماران صورت می‌گیرد.

این در حالی است که طی سال‌های گذشته که دولت فعلی مستقر بوده، بارها از سوی اهالی محلات کن، فرحزاد، مسگرآباد و محدوده‌های تاریخی و میراثی و شهرک‌های دارای محدودیت ارتفاع و اطراف پادگان‌ها و برخی مراکز نظامی و امنیتی، اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی و ... تقاضای حذف این محدودیت شده است و چنین رویکردی را از دولت شاهد نبودیم. لذا خواهشمند است مراتب تذکر و اعتراض اینجانبان را برای انعکاس به نهاد محترم در خصوص موارد مذکور و ضرورت ایفای تعهدات در قبال مدیریت شهری تهران را اعلام فرمایید.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها