کد خبر: ۴۸۳۴۸۱
زمان انتشار: ۱۴:۵۷     ۱۲ بهمن ۱۳۹۹
درد قفسه سینه در اکثر افراد این معنی را می‌دهد که خطر حمله قلبی بسیار نزدیک است، اما بسیاری از این درد‌ها در واقعیت هیچ ارتباطی با مشکلات قلبی ندارند.

به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا زندگی: درد قفسه سینه در اکثر افراد این معنی را می‌دهد که خطر حمله قلبی بسیار نزدیک است، اما بسیاری از این درد‌ها در واقعیت هیچ ارتباطی با مشکلات قلبی ندارند.

رایج‌ترین علل درد‌های قفسه سینه

درد قفسه سینه غیر قلبی یا NCCP از جمله درد‌هایی که قریب به ۲۵ درصد از مردم ایالات متحده آن را تجربه کرده اند و بنا به ۸ دلیل پزشکی بروز می‌کند:

بیماری ریفلاکس معده

بیماری ریفلاکس یا همان GERD شایع‌ترین علت درد قفسه سینه غیر قلبی است. بازگشت محتویات معده به مری منجر به بروز این بیماری می‌شود و از طریق تصویربرداری می‌توان آن را تشخیص داد. درمان ریفلاکس معده نیاز به یک رویکرد گام به گام شامل تغییر شیوه زندگی و کنترل ترشح اسید معده دارد. تغییرات در شیوه زندگی شامل کاهش وزن، اجتناب از وعده‌های غذایی حجیم، عدم خوابیدن بعد از بلع غذا، اجتناب از الکل، نعناع، کافئین، شکلات، آب مرکبات و ... است. دارودرمانی شامل دارو‌های آنتی اسید، مسدودکننده‌های H۲ و مهارکننده‌های پمپ پروتون برای کاهش اسید معده توصیه می‌شود.

اختلالات حرکتی مری

یک علت کمتر شایع برای ابتلا به درد قفسه سینه غیر قلبی است. نمونه‌هایی از این اختلالات عبارت است از اسپاسم منتشر مری، اختلالات حرکتی مری به هر گونه اختلال در بلع غذا یا اسپاسم در واکنش آلرژیک به غذا‌های خاص گفته می‌شود.

رایج‌ترین علل درد‌های قفسه سینه

التهاب مری

التهاب مری یا ازوفاژیت همراه با دشواری بلع، بلع دردناک، درد قفسه سینه بخصوص پشت جناغ ضمن خوردن غذا، تهوع، استفراغ و درد شکم خود را نشان می‌دهد. بسیاری از شناسه‌ها و نشانه‌های التهاب مری در اثر تعدادی از حالات مختلف به وجود می‌آید که بر دستگاه گوارش تاثیر دارند. در صورت وجود نشانه‌های زیر باید به پزشک مراجعه کرد:

  • بیش از چند روز طول بکشد.
  • آنقدر شدید باشد که غذا خوردن دشوار شود.
  • با نشانه‌هایی از جمله سردرد، تب و درد‌های عضله همراه باشد.
  • با آنتی اسید‌های معمولی رفع نشده یا بهبود نیابد.
  • همراه با درد قفسه سینه باشد که بیش از چند دقیقه طول می‌کشد.

آمبولی ریوی

رایج‌ترین علل درد‌های قفسه سینه

آمبولی ریه انسداد ناگهانی در عروق ریه است علت آن معمولا یک لخته خون در پا به نام ترومبوز ورید عمقی است که این لخته می‌شکند و از طریق جریان خون به ریه‌ها سفر می‌کند. آمبولی ریه یک بیماری جدی است که می‌تواند سبب آسیب دائمی به ریه‌ی آسیب دیده، سطوح پایین اکسیژن در خون و آسیب به ارگان‌های دیگر بدن در اثر نرسیدن اکسیژن کافی به آن شود. آمبولی ریه می‌تواند با تنگی نفس، درد قفسه سینه یا سرفه خونی همراه باشد. بهترین درمان برای آمبولی ریوی پیشگیری است به حداقل رساندن خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی کلیدی در جلوگیری از یک بیماری بالقوه کشنده است.

سرطان ریه

سرطان ریه یکی از علل اصلی مرگ ناشی از سرطان در ایالات متحده و در هر دو جنس است. سیگاری‌ها و کسانی که در معرض دود دست دوم هستند، بیشتر خطر ابتلا به این سرطان را دارند. سرطان ریه ممکن است موجب درد در قفسه سینه، شانه یا ناحیه کمر شود که گاهی با سرفه نیز همراه است. اگر متوجه هر نوع دردی در قفسه سینه شدید با پزشک خود مشورت کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که درد در منطقه خاصی از قفسه سینه متمرکز شده یا در سرتاسر آن منتشر می‌شود. یکی از علل درد در قفسه سینه بزرگ شدن غدد لنفاوی یا متاستاز توده سرطانی به دیواره قفسه سینه، پرده جنب یا دنده هاست.

رایج‌ترین علل درد‌های قفسه سینه

اختلالات روانپزشکی

برخی از اختلالات روان پزشکی از جمله اضطراب و افسردگی از علل شایع درد قفسه سینه غیر قلبی هستند. اینطور مشخص شده که مبتلایان به این اختلالات سه برابر بیش از دیگران مبتلا به درد قفسه سینه می‌شوند. درمان‌های خاص برای اضطراب شامل دارو‌های ضد اضطراب از جمله دیازپام، یا آلپرازولام است. اضطراب مزمن یا افسردگی با مهارکننده‌های بازجذب سروتونین مانند فلوکستین، پاروکستین، سیتالوپرام و ... درمان می‌شوند
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها