نشانی پایگاه خبری ‌۵۹۸ درفضای مجازی: اینستاگرام: https://www.instagram.com/hashtag_598                                  ایتا: https://eitaa.com/www_598_ir                                       توییتر: Twitter.com/www_598_ir                                       تلگرام: telegram.me/www_598_ir              
آخرین اخبار
کد خبر: ۴۸۵۷۸۱
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۲
یادداشت؛
مهدی عامری
پایگاه 598: حدود سال 82 یا 83 بود که به مناسبت هفته بسیج، یک تیم خبری در نیروی مقاومت بسیج مستقر شد تا اخبار هفته بسیج در سراسر کشور را پوشش دهد.

نزدیک ده روز در آنجا بودیم و روزنامه ای چهار صفحه ای به نام خبرنامه بسیج را منتشر می کردیم و در همان ایام باشگاه خبرنگاران بسیج هم رسما افتتاح شد.

آن ایام فرمانده بسیج، #سردار_حجازی بود و برایم جالب بود که ساختمان فرماندهی، بهتر اتاقها را در اختيار تیم خبری گذاشته بود و اتاق جلسات خود را به طور کامل مقر خبری کرده بود. هر زمان که تهران بود و سازمان می آمد حتما به ما سر می زد و کاملا برای رفت و آمد و استفاده‌ از امکانات دست تیم خبری را باز گذاشته بود.

فهم او از رسانه و خبر و اهمیت دادن به آن برایم جالب بود. هماهنگی و حمایت فوق العاده ای که از یک تیم خبری کم تجربه و جوان داشت بسیار جذاب بود.
همان سالها سازمان موسیقی و بخش مستند سازی در بسیج هم تاسیس شد و منشا بسیاری از آثار فرهنگی بعد خود شد.

نمی دانم بعد از سردار حجازی این رویکرد فرهنگی بسیج به کجا رسید اما آنچه دیدم و حس کردم این بود که مرحوم حجازی یک نظامی با تفکرات ناب فرهنگی بود و در این عرصه هم حرف داشت هم دغدغه هم ایده و هم تواضع و سعه صدر.
روحش شاد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: