کد خبر: ۴۸۶۴۰۹
زمان انتشار: ۱۵:۰۴     ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
با گذشت زمان اولیه اعلام شده برای واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۸۰ سال، هنوز سامانه ثبت نام جا ماندگان راه‌اندازی نشده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از ایرنا: با گذشت زمان اولیه اعلام شده برای واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۸۰ سال، هنوز سامانه ثبت نام جا ماندگان راه‌اندازی نشده است.

فاز دوم واکسیناسیون کرونا با اعلام وزیر بهداشت از هفتم اردیبهشت برای سالمندان بالای ۸۰ سال شروع شد، طبق اعلام مسئولان وزارت بهداشت قرار بود تا پایان هفته گذشته (۱۶ اردیبهشت)، واکسیناسیون این گروه از سالمندان کشور تمام شود و از هفته جاری، واکسیناسیون سالمندان ۷۵ تا ۸۰ سال انجام شود.

علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا و معاون بهداشتی وزیر بهداشت هشتم اردیبهشت اعلام کرده بود فعلا هیچ نیازی به مراجعه سالمندان بالای ۸۰ سال برای تزریق واکسن کرونا نیست. همکاران شبکه بهداشت تا آخر هفته آینده (۱۶ اردیبهشت) با آنان تماس می گیرند و فراخوان می‌شوند. اگر تا پایان این هفته با سالمندان تماس گرفته نشد، می توانند با مراجعه به سایت salamat.gov.ir کد ملی خود را وارد و ثبت نام کنند.

اکنون با گذشت زمان رسمی اعلام شده برای واکسیناسیون کرونا، هنوز عده زیادی از سالمندان بالای ۸۰ سال واکسن کرونا را تزریق نکرده اند و وزارت بهداشت نیز میزان پوشش واکسیناسیون برای این گروه سنی را اعلام نکرده و معلوم نیست تعداد جا ماندگان از این مرحله از واکسیناسیون چند نفر هستند.

با وجود اینکه معاون وزیر بهداشت اعلام کرده، کسی از واکسیناسیون کرونا جا نمی ماند و با شروع و اکسیناسیون سنین پایین تر( ۷۵ ساله ها)، سهمیه سالمندان بالای ۸۰ سال نیز محفوظ می ماند و آنان نیز می توانند برای واکسن مراجعه کنند اما فعال نشدن سامانه ثبت نام جا ماندگان از واکسیناسیون تا امروز بر خلاف، اعلام قبلی، سالمندان جا مانده از واکسیناسیون را نگران کرده است.

قرار بود، از شبکه بهداشتی کشور برای همه سالمندان بالای ۸۰ سال پیامک مراجعه برای واکسیناسیون فرستاده شود اما عده بسیاری زیادی از سالمندان این پیامک را دریافت نکرده اند و عملا نمی دانند برای واکسیناسیون به کجا باید مراجعه کنند.

رئیسی معاون وزیر بهداشت اعلام کرده بود: از هفته جاری سامانه salamat.gov.ir برای ثبت نام سالمندان جا مانده از واکسیناسیون ایجاد می شود اما این سامانه اکنون هیچ گزینه ای برای ثبت نام واکسیناسیون و جا ماندگان از این برنامه ندارد و این سایت فقط سه گزینه دارد که شامل سامانه خودارزیابی بیماری کرونا، سامانه ثبت نام اصناف و صنایع و سامانه ثبت نام مراکز ارائه دهنده مراکز خدمات دندانپزشکی است.

همزمان با این نگرانی ها، پیام ها و مطالب زیادی در فضای مجازی منتشر شد که مردم و سالمندان برای دریافت واکسن کرونا در برخی سایت ها ثبت نام یا به برخی مراکز مراجعه کنند.

وزارت بهداشت تکذیب کرد اما عده زیادی از مردم در این سایت ها و مراکز ثبت نام کردند یا مراجعه حضوری داشتند، در برخی از این مراکز حتی از افراد نام نویسی هم شده و البته پلیس فتا اعلام کرد که برخی سایت های جعلی با سوءاستفاده از این موقعیت عده ای را فریب داده اند.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها