آمار دومین واکسن ایرانی در سبد واکسیناسیون کشور
کد خبر: ۴۸۸۵۰۰
زمان انتشار: ۰۹:۵۱     ۰۹ تير ۱۴۰۰
واکسن «پاستوکووک» مجوز مصرف اضطراری گرفت؛
واکسن پاستوکووک انستیتو پاستور ایران به عنوان دومین واکسن کرونای تولید داخل به مرحله تولید و مصرف عمومی رسید.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری فارس از اردکان، دکتر سعید نمکی در آیین اجرای طرح ادغام طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت در روستای ترک آباد اردکان با اشاره به تقابل طب ایرانی با طب مدرن، گفت: این جبهه آرایی دو گروه در مقابل یکدیگر موجب لگدمال شدن حقیقت می شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان راهکارهای کارگشای طب قدیم، اظهار کرد: ما نمی توانیم طب ایرانی و سنتی را نفی کنیم ولی آنچه امروز راه گشاست آمیزه ای از طب قدیم و طب جدید و آشتی بین آنها در استمرار و امتداد یکدیگر است و امروز سازمان جهانی بهداشت برای استفاده از ظرفیت های طب قدیم برای کاهش عوارض و هزینه های نظام سلامت در جهان استفاده می کند.

وی با بیان این‌که ما در سال ۳۸۰ هزار مرگ داریم، افزود: از این تعداد، ۳۱۳ هزار مرگ به دلیل بیماری های غیر واگیر است و دنیا امروز به این نتیجه رسیده است که به جز تغییر شیوه زندگی هیچ راهی برای مقابله با بیماری های غیر واگیر نیست.

دکتر نمکی اظهار کرد: گرچه ما امروز واکسن را به عنوان یک پدیده مهم در جهت مقابله با ویروس کرونا ارزیابی می‌کنند اما در جاهایی که واکسیناسیون هم انجام داده اند به سمت تغییر شیوه زندگی در جهت جلوگیری از این ویروس به عنوان مؤثرترین راه باز می‌گردند.


وی با اشاره به اینکه یکی از آموزه های بسیار ارزشمند طب قدیم ما اصلاح رویه زندگی است، افزود: بزرگترین دستاورد ما از طرح ادغام طب ایرانی در نظام شبکه بهداشت تغییر روش زندگی و آموزش سبک زندگی درست به مردم است.

وزیر بهداشت در پایان با اشاره به صدور مجوز مصرف دومین واکسن ایرانی کرونا، گفت: فاز سوم آزمایش بالینی واکسن پاستور به عنوان دومین واکسن ایرانی کرونا انجام شده است و ما امروز توانستیم از کمیسیون قانونی مصرف اضطراری این واکسن را بگیریم و این واکسن نیز به مجموعه واکسن های ملی ما پیوست.

همچنین کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذاودارو در توییتر نوشت: واکسن پاستوکووک انستیتو پاستور ایران به عنوان دومین واکسن کرونای تولید داخل به مرحله تولید و مصرف عمومی رسید.
 
 
واکسن پاستوکووک مجوز مصرف اضطراری گرفت
اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها